Honza Pečenka

Obsah uživatele

Web pod zátěží

Dobrý den, mám problém s hostingem, kterým mám na Savaně, kde na obou mou webových prezentacích je strašná zátěž při běhu nějakého scriptu a tím pádem kolabuje celý účet a stránky nejdou načíst.

2 sloupcový layout frontpage

Dobrý den, potýkám se s následujícím problémem.

Feedback outdoordomanin.cz

Prosím o nějaký stručný feedback co by za to stálo opravit apod. Nejsem žádný zkušený kodér, jen amatér, kterého to baví. :)

Slideshow

Dobrý den,
nějakou chvíli tady už zkouším nastavit slideshow pro výpis článků.

Hodnocení webu rrvysocina.cz

Prosím o připomínky, nápady, zhodnocení stránek http://rrvysocina.cz
Děkuji.

Upload Path

Mám nainstalovaný modul Upload Path, při uploadování souboru například dokument.pdf se soubor uloží jako dokument_pdf_12512.pdf. Dá se tomu nějak zabránit, aby to nepřejmenovávalo ty soubory?

Nezobrazují se bloky

Mám takový zajímavý problém. Z ničeho nic, se přestali zobrazovat bloky - tedy menu, patička atd. Nevíte jak je to možné?

Tak cca po týdnu musím říct, že to skutečně pomohlo. Tu chybovou hlášku mi volání scriptu jsem dostal pouze 2x. Weby se i rychleji načítají. Databáze se zmenšili o více než polovinu. Ještě jednou - Děkuji.

Děkuji. Zkusil jsem dát ten modul File Cache a vypnul veškeré logování. Cacheování zapnuté mám. Uvidím, zda to trochu pomůže.

Děkuji.

Mám tedy v nastavení vývoj - výkon pozapínat vše co jde? V nastavení webhostingu mohu pro celý účet ještě zapnout moduly Zend OPCache nebo ionCube, ale vůbec netuším k čemu to je...

Dobrý den, děkuji za reakci. Obrázek na pozadí jsem vyměnil za menší a boxíky jsem přeházel.

Jinak nevím co dál udělat s rychlostí. Stránka se moc měnit nebude, maximálně něco v sekci programy a ceny a vlastně se přidávají je aktuality v archivu. Nevím zda by pomohlo zapnutí cachování a zda to má na tenhle web smysl.

Po delší době jsem se k tomu konečně dostal a nakonec jsem to vyřešil pomocí modulu Liquid Carousel.

Je to celkem jednoduché a účinné - odkaz.

To je jen provizorní řešení, aby to nevypadalo "divně" a mělo by to tak ve finále vypadat, ale pomocí views. Modul views_slideshow mám nainstalovaný, ale když zvolím formát slideshow, tak nevím, jak to nastavit, aby to vypadalo jak na tom obrázku. Já těch pět článků dostanu pod sebe, ale i při změně v css se mi nedaří to dostat do horizontální polohy.

ještě ten obrázek: http://2i.cz/8a6294be6d

díky za pěkný návod, použil jsem ho v kombinaci s modulem Views jQFX: Nivo Slider a funguje to parádně.

Jestli uvažujete o dalším návodu, líbilo by se mi něco s videem, jak přehrávat html5 apod.

Chtěl bych se zeptat, jak to vypadá a jestli bude nějaký ten návod na zprovoznění flv videa na vlastním serveru?