Frontpage - skrolovanie

Zdravím drupalistov,
prečítal som fóra ale nenašiel som námety k vyriešeniu následného problému. Trápim sa s nastavením skrolovania frontpage - aby bolo možné pri skrolovaní vidieť celú webstránku na monitore (jej hlavičku, navigáciu a aj jej pätu), a v rámci "nejakého" iframe modulu skrolovať články na frontpage. Modul Iframe funguje na zobrazenie inej stránky v stránke na ktorej sa nachádzate. Je to možné riešiť nejakým modulom, alebo len kódmi v node.tpl.php?

S pozdravom Vanka

Profile picture for user Jan Polzer

Zdraví Vás. Já bych to vyřešil pomocí kaskádových stylů. Řešení přes iframe by pak zabránilo v indexaci vyhledávači.

Udělejte DIV, kde bude zobrazen obsah stránky a nad a pod ním normálně zobrazujte hlavičku a patčiku. Upravovat budete tedy page.tpl.php.

Jak takový scrollovací DIV udělat se můžete inspirovat třeba na jednoduchém příkladu zde: http://www.domedia.org/oveklykken/css-div-scroll.php

návštěvník

Ďakujem p. Polzer za radu a inšpiráciu, na základe ktorej mi už funguje scrollovanie. Pomocou definovania štýlu "scroll" v style.css sa zobrazí scrollbar, ale esteticky mi neladí s dizajnom stránky. Skúšal som vzhľad scrollbaru upravovať pomcou štýlu body { scrollbar-shadow-color: mycolor; scrollbar-highlight-color: mycolor;scrollbar-3dlight-color:mycolor; scrollbar-darkshadow-color: mycolor; scrollbar-track-color: mycolor; scrollbar-arrow-color: mycolor;}, lenže funguje to len v IE a Firefox nereaguje na dané css. Je to možné spraviť aj vo Firefoxe? Viac ma hnevá šírka scrollbaru, prial by som si ju výraznejšie tenšiu. Existuje nejaký štýl .scrollbar-width (takáto podoba mi nefunguje v style.css)?

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, já se obávám, že Firefox barvu scrollbarů nepodporuje. Co se týče šířky, tak tady nevím. Spíš si myslím, že to také nepůjde.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru