Fórum v D6.2

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jak docílím vzhledu a funkčnosti fóra jako máš ty zde. Používám Drupal 6 a nic jen podobného tomuto tam jaksi nejde. Pokud by šlo trochu rozvinout odpověď prosím.

Profile picture for user Jan Polzer

Ahoj, nic složitého na tom není. Stačí si aktivovat modul Forum, který je součástí základní instalace Drupalu. Pak pomocí Administrace > Správa obsahu > Fóra vytvořit jednotlivá fóra a je to.

Že to opravdu jde se můžeš přesvědčit třeba ve fóru na Backup HowTo.

Případně se zkus zeptat konkrétněji.

návštěvník

Díky za odpověď. Moje chyba je, že jsem nespecifikoval konkrétní problém, protože jsem o něm ještě nevěděl.
A to: Používám téma Sky a dostával jsem chybu v souboru forum-list.tpl.php. Dle googlu jsem opravil řádek 52 z:
array('data' => _forum_format($forum->last_post), 'class' => 'last-reply'));
na:
array('data' => ($forum->last_post), 'class' => 'last-reply'));

To způsobilo, že se zobrazuje fórum dobře, ale hlásí neustále chybu:

recoverable fatal error: Object of class stdClass could not be converted to string in /data/www/*.cz/www.*.cz/includes/theme.inc on line 1640.

A řešení tohoto jsem už nikde nenašel a nevím co s tím. Podle všeho je to chyba pouze v tématu Sky.

návštěvník

Asi vzniklo nedorozumění. Dle tebou uvedeného návodu jsem upravil soubor již dříve (viz příspěvek dnes 08:41 a fórum se začalo zobrazovat. Chyba s kterou jsem nepohnul je důsledkem té první úpravy. Vše popsáno v 8:41

recoverable fatal error: Object of class stdClass could not be converted to string in /data/www/*.cz/www.*.cz/includes/theme.inc on line 1640

návštěvník

Úžasné. (to je vyjádření mé úlevy) Věděl jsi to a taktně jsi napsal myslím. Patří ti můj dík, protože jsem to nějak neviděl nebo nechápal. Teď vše běhá jak má a bez chyb a tento topic by se dal označit jako "vyřešeno".
Jen ještě poprosím o jednu radu. Jak nastavit opakování - předdefinování předmětu v každém příspěvku? Např. tady "Re: Fórum v D6.2".

návštěvník

Nyní běhá fórum dle mých představ. Za trpělivost a čas mnohokrát děkuji a určitě brzy otevřu nové téma až zase nebudu vedět kudy kam (možná už brzy).
Dík

návštěvník

Podle tohoto návodu jsem to zprovoznil do popsaného stavu a tím jsem zkončil u té poslední chyby. Kdyby alespoň ty chybové hlášky šly skrýt před veřejností a zobrazovaly se pouze u administrátora.
Je nějaké řešení na zmiňovanou nekompatibilitu (krom změny tématu)?

Profile picture for user Jan Polzer

Však je tam napsáno, který řádek změnit kvůli té chybě. Jinak, skrýt to samozřejmě lze: Administrace > Nastavení webu > Hlášení chyb, kde si nastavíš zapisování chyb jen do logu místo na obrazovku.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru