Formulář s webform automaticky do node, lze to?

Dobrý den

chtěl jsem se zdejší komunity zeptat na to zda lze nějak pořešit následující záměr neboli zjednodušeně řečeno zdali data z formuláře webform lze jednoduše a automaticky vložit do node a ten pak nechat pomocí views zobrazit (to poslední není problém)

Jde mi o následující problematiku (funkčnost)

Na stránkách bude registrační formulář (nejedná se o registraci do webu, ale o externí akci) - přihláška, kde budou jsou některá pole vyplněna automaticky s profilu uživatele. Tento bych řešil modulem webform. Teď bych si představoval že by oprávněny uživatel nějakým jednoduchým spůsobem tyto data zveřejnil na stránkách pomocí připraveného typu obsahu, kde by byly jiz připravené shodné field jako ve formuláři + jeden nový + vložena anketa (pollfield). Tento obsah se pak zobrazí a vypíše pomocí views, kde se pomocí uživatelských filtrů bude dynamicky měnit výpis dle zadaných kriterií.

Formulář si vytvořit umím

Typ obsahu si vytvořit umím

Views a filtry si vytvořit umím

Lze nějak jednoduše řešit onen prvotní problém se zveřejněním dat s formuláře v typu obsahu jajo node? Node s důvodů potřeby komentářů.

Případně lze nějak jednoduše z webform data zobrazot ve views a přiřadit k nim další editovatelnou položku kterou bude moci edotovat pouze určená role + přidat onu anketu?

Děkuji předem za rady a pomoc

Zion

návštěvník

Zapoměl jsem upřesnit že se jedná o Drupal 7.10

návštěvník

Dobrý den

Dokáže mi někdo alespoň teoreticky relevantně odpovědět? Nerad bych se pouštěl do mnohahodinového testování a nastavování funkce, která ve své podstě není možná.

Díky předem

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím, čistě teoreticky bych na to šel takto:

  1. Vlastní modul, jinak to nevidím
  2. Pomocí hook_form si přidat další obsluhu submit pro daný formulář
  3. V té obsluze pak zpracovat data z formuláře a uložit je jako nový uzel pomocí node_save().
návštěvník

Děkuji za odpověď byť pesimistickou :-))) .... na druhou stranu mi ušetří spousty nervů a času při testování nemožného :-)

Zion

návštěvník

Dobrý den

mohl bych se vás zeptat co by stálo od vás vytvořit takové to propojení webform a typu obsahu - nodu? 

Věřím že asi budete mít hodně práce, ale nějak si s tím nedokážu vůbec poradit (nechápu vůbec o čem je v API řeč) Ptám se jen jestli na tuto variantu úplně zapomenout a jít jinou cestou (ruční editace) nebo to případně finančně unesu (jedná se pouze o komunitní stránky fandů online hry)

Děkuji za odpovědi

 

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, napište mi na mail. Myslím, že by to byla asi hodinka práce, záleží na to, kolik políček v tom typu obsahu máte.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru