Filtry ve Views

Zdravím,

pořebuji poradit jak na filtry ve views. Pomocí CCK jsem si vytvořil nový typ obsahu (formulář pro ukládání dat do databáze) a obsahuje roletku Novinka s možnostmi Ano a Ne. Následně pomocí tohoto formuláře vytvořím obsah a uložím. Dále vytvořím obsah Stránka a pojmenuju ji Novinky. Dále ve Views nadefinuju novou stránku Novinky, provážu s již vytvořenou stránkou, přidám primární menu a chci aby se na této stránce zobrazovaly pouze novinky. Nastavím si Fields na nadpis příspěvku (uzlu) a do filtrů dám Obsah - Novinka = Ano a uložím. Bohužel, na stránce Novinky se ale nic nezobrazuje... Nevíte někdo kde je chyba? Velký dík za radu.

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím, chyba bude někde v tomto "Dále vytvořím obsah Stránka a pojmenuju ji Novinky. Dále ve Views nadefinuju novou stránku Novinky, provážu s již vytvořenou stránkou".

Nevím, co tím přesně myslíte, ale pokud chcete pomocí Views něco zobrazit na nějaké stránce s určitou URL, pak tuto stránku dopředu NEVYTVÁŘÍTE. V definici Views jen doplníte pohled Stránka a nastavíte mu URL, na které se má zobrazovat. Pokud jste vytvořil uzel typu stránka a Views, obojí na adrese novinky, tak se Vám to bude bít.

návštěvník

Děkuji za bleskovou odpověď, ale pořád nic. Zkusím vysvětli podrobně o co mně jde. Mám v CCK nový typ obsahu "Zalistuj knihu" , který obsahuje spoustu políček včetně políčka Novinka (jedná se o roletku s možnostmi Ano - Ne). Vyplním tento formulář údaji a odešlu do DB. Dále bych chtěl mít v primárních odkazech tlačítko "Novinky" a když na něj kliknu, zobrazí se mi stránka "Novinky" se seznamem nových knih (u těch, u kterých jsem vybral Ano u políčka Novinka ve formuláři). Proto jsem si ve Views vytvořil nový View, pojmenoval ho "Novinky", nastavil ve Fields název uzlu (nadpis knihy s odkazem na tutéž knihu) a nastavil filtry na Obsah - Novinka = Ano. Myslím, že až sem je to v pořádku. Ale teď nevím jak vytvořit tu stránku "Novinky" aby se to pomocí Views na ni vypisovalo... snad pochopíte jak to myslím :)

návštěvník

Ano, přesně v tom byla ta chyba, které jsem si pak všiml :)) Ale mám stále problém s tím filtrem. Konkrétně: Mám několik typů obsahů, např. scifi, horror atd. ale ve views "Novinky" u filtru mně funguje jen jedna podmínka: Obsah - název roletky (scifi_novinka, horror_novinka, atd.) = Ano. Lze nějak docílit aby šlo vypisovat všechny novinky z více typů obsahů na stejnou stránku "Novinky"? Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Tak přidejte Filtr nazvaný Uzly: Typ (Node: type) a vyberte všechny typy obsahu, které chcete vypisovat, případně typy obsahu vůbec neomezujte a tento filtr nepřidávejte. Samozřejmě všechny požadované typy obsahu musejí mít definovánu tu vaši roletku.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru