FCKeditor + IMCE + ImgAssist

Mám dva problémy ohledně těch to modulů.

V nastavení fck mám aktivované imce, když chci při tvorbě článků vložit obrázek, tak tam nemám volbu vybrat ze serveru. Postupoval jsem podle knížky o Drupalu.

Další problém je v modulu imgassist. Standartně mám fck vypnutý, zapínám ho přes tlačítko, když však fck zapnu, a kliknu na ikonku imgassist, tak se mi otevře jen prázná stránka. Přitom když nezapnu fck, tak se mi imgassist normálně spustí.

Profile picture for user Jan Polzer

Chybějící tlačítko Procházet, které by spustilo IMCE je bohužel v této kombinaci hodně častý problém. Na drupal.org je množství návodů, každý zabírá v jiné situaci. taky jsem se s tím občas potýkal a nedošel jsem na to, kde je přesně problém. Zkuste TinyMCE.

Druhý problém bude asi v tom, že se imgassist a FCKeditor nemají rádi. Nevím, nepoužívám, takže víc asi neporadím. Nějaká funkční řešení jsou však popsána tu http://drupal.org/node/249684

návštěvník

Díky, zkusím to podle toho návodu nastavit. Jinak na testovacím webu mi fck a imce šlo bez problémů, když jsem to nainstaloval na ostrý web, tak tam to talčítko prostě není a nevím čítm to je. :)

návštěvník

Díky, zkusil jsem, ale je nešikovné, že když má člověk na serveru několik stovek fotek, tak se to musí ručně projíždět než se to najde. Navíc nevím jak docílit toho, aby když to vložím do stránky, aby se to kliknutím na to, to otevíralo v lightboxu.

návštěvník

Tak se mi podařilo to tlačítko Procházet v FCK rozchodit, akorát bych potřeboval vědět, jak udělat, když vložím obrázek do článku, aby kliknutím na něj se otevřel originál v lightboxu.

návštěvník

No asi jsem nechápavej :) Kliknu na přidat obrázek, dám vybrat ze serveru, vyberu obrázek, potvrdím, v okně je cesta /sites/default/files/images/galleries/obrazek.thumbnail.jpg, tak za to přidám rel="lightbox" a obrázek se nezobrazí. V nastavení Lightboxu jsem zapnul custom class trigger, slideshow a přidal tam lightbox. Co tedy dělám špatně?

návštěvník

Děkuji moc, funguje to! Akorát je škoda, že FCK nemá ten příkaz rel vyřešen tak efektně jako TinyMCE, protože když je článek uložen a zapnu fck, tak se ten kod rozhodí a je třeba vložit ten obrázek nanovo i s odkazem. Ale ještě jednou děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

V tom případě je třeba u FCKeditoru vypnout formátování HTML kódu. Konkrétně volby Apply source formatting a Format output.

návštěvník

Tak tohle moc nepomohlo :) Se to vždy převede na něco takového: sites="" default="" files="" images="" galleries="" alt="" title="" class="image image-thumbnail " width="190" height="143"

Jinak používám dva formáty vstupu - filtered html a full. U filtered mám povolené značky  <a> <p> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6> <img> <map> <area> <hr> <br> <br /> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <em> <b> <u> <i> <strong> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <param> <strike> <caption> a u full není zaškrtnuto nic jen inline.

Profile picture for user Jan Polzer

Hoďte mi to do mailu, vyzkouším. jan tečka polzer zavináč maxiorel tečka cz.

návštěvník

Ve většině případů bude asi problém zapomenuté nastavení. Je nutné v Administrace - Nastavení webu - FCKeditor, v konkrétním profilu, sekce "File browser settings" vybrat IMCE jako "File browser type".

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru