FCKeditor + IMCE + ImgAssist

Mám dva problémy ohledně těch to modulů.

V nastavení fck mám aktivované imce, když chci při tvorbě článků vložit obrázek, tak tam nemám volbu vybrat ze serveru. Postupoval jsem podle knížky o Drupalu.

Další problém je v modulu imgassist. Standartně mám fck vypnutý, zapínám ho přes tlačítko, když však fck zapnu, a kliknu na ikonku imgassist, tak se mi otevře jen prázná stránka. Přitom když nezapnu fck, tak se mi imgassist normálně spustí.

Fórum: 

Reklama

Chybějící tlačítko Procházet, které by spustilo IMCE je bohužel v této kombinaci hodně častý problém. Na drupal.org je množství návodů, každý zabírá v jiné situaci. taky jsem se s tím občas potýkal a nedošel jsem na to, kde je přesně problém. Zkuste TinyMCE.

Druhý problém bude asi v tom, že se imgassist a FCKeditor nemají rádi. Nevím, nepoužívám, takže víc asi neporadím. Nějaká funkční řešení jsou však popsána tu http://drupal.org/node/249684

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky, zkusím to podle toho návodu nastavit. Jinak na testovacím webu mi fck a imce šlo bez problémů, když jsem to nainstaloval na ostrý web, tak tam to talčítko prostě není a nevím čítm to je. :)

Zkuste použít modul Image Browser
http://drupal.org/project/imagebrowser
funguje spolehlivě i FCKeditorem.

Díky, zkusil jsem, ale je nešikovné, že když má člověk na serveru několik stovek fotek, tak se to musí ručně projíždět než se to najde. Navíc nevím jak docílit toho, aby když to vložím do stránky, aby se to kliknutím na to, to otevíralo v lightboxu.

Tak se mi podařilo to tlačítko Procházet v FCK rozchodit, akorát bych potřeboval vědět, jak udělat, když vložím obrázek do článku, aby kliknutím na něj se otevřel originál v lightboxu.

V odkazu musí být parametr rel="lightbox"

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

No asi jsem nechápavej :) Kliknu na přidat obrázek, dám vybrat ze serveru, vyberu obrázek, potvrdím, v okně je cesta /sites/default/files/images/galleries/obrazek.thumbnail.jpg, tak za to přidám rel="lightbox" a obrázek se nezobrazí. V nastavení Lightboxu jsem zapnul custom class trigger, slideshow a přidal tam lightbox. Co tedy dělám špatně?

Děkuji moc, funguje to! Akorát je škoda, že FCK nemá ten příkaz rel vyřešen tak efektně jako TinyMCE, protože když je článek uložen a zapnu fck, tak se ten kod rozhodí a je třeba vložit ten obrázek nanovo i s odkazem. Ale ještě jednou děkuji.

V tom případě je třeba u FCKeditoru vypnout formátování HTML kódu. Konkrétně volby Apply source formatting a Format output.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Tak tohle moc nepomohlo :) Se to vždy převede na něco takového: sites=”” default=”” files=”” images=”” galleries=”” alt=”” title=”” class=”image image-thumbnail ” width=”190” height=”143”

Jinak používám dva formáty vstupu - filtered html a full. U filtered mám povolené značky  <a> <p> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6> <img> <map> <area> <hr> <br> <br /> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <em> <b> <u> <i> <strong> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <param> <strike> <caption> a u full není zaškrtnuto nic jen inline.

Hoďte mi to do mailu, vyzkouším. jan tečka polzer zavináč maxiorel tečka cz.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ve většině případů bude asi problém zapomenuté nastavení. Je nutné v Administrace - Nastavení webu - FCKeditor, v konkrétním profilu, sekce "File browser settings" vybrat IMCE jako "File browser type".

Přidat komentář