Farebne pozadie

Zdravim,
potreboval by som poradiť, v ktorom subore css mozem zmeniť farebné pozadie názvov ako Navigácia, Prihlasenie Anketa a podobne. Ale len pozadie týchto textov, ostatné menu zostane povodné.
Podobne kde možem zmeniť pozadie názvu člankov, ked sú nerozbalené,
a ako dosiahnnem toho aby článka boli v dvoch stĺpcoch.
Dakujem za rady
Jozef Staudt

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím, je to jednoduché. Barevná pozadí nastavíte tak, že si najdete složku s tématem (nejčastěji sites/all/themes/nějakétéma) a tam bude soubor style.css. Přesnou třídu CSS bych musel říct podle použitého tématu, ale teoreticky by mohlo fungovat toto:

.block .title {background-color: red;} /*názvy bočních bloků*/

.node .title {background-color: red;} /*názvy článků ve výpisu*/

Výpis ve dvou sloupcích - to je docela složité. Já bych na to šel s použitím Views (ale i možná bez něj) a úpravou stylů, kde bych nastavil něco jako

.node{float: left; width: 50%}

Ale chtělo by si s tím pohrát.

návštěvník

Dakujem pekne za odpoved.
Ja som bol minulý týždeň v Myjave na školení a za tých pár hodín som sa skutočne veľa naučil, vzhľadom na to že som nikdy predtym Drupal neskúšal. Viem že ste ukazovali vloženie obrázku do hlavičky s názvom, ale som to nestihol si poznamenať. Mohli by ste mi napisať tento postup.
Dakujem ešte raz

Profile picture for user Jan Polzer

Pamatuji si. Jsem rád, že jsem mohl předat nějaké zkušenosti. V Myjavě jsem ukazoval vložení loga. Čili Administrace, Prvky webu, Témata vzhledu. Odkaz Nastavení u vybrané šablony a políčko Nahrát obrázek loga.

Pokud myslíte přímo obrázek na pozadí hlavičky (třeba na tomto webu to modré pozadí s notebookem a tužkou), to je už potřeba řešit pomocí kaskádových stylů v šabloně (style.css).

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru