Farebne pozadie

Zdravim,
potreboval by som poradiť, v ktorom subore css mozem zmeniť farebné pozadie názvov ako Navigácia, Prihlasenie Anketa a podobne. Ale len pozadie týchto textov, ostatné menu zostane povodné.
Podobne kde možem zmeniť pozadie názvu člankov, ked sú nerozbalené,
a ako dosiahnnem toho aby článka boli v dvoch stĺpcoch.
Dakujem za rady
Jozef Staudt

Reklama

Zdravím, je to jednoduché. Barevná pozadí nastavíte tak, že si najdete složku s tématem (nejčastěji sites/all/themes/nějakétéma) a tam bude soubor style.css. Přesnou třídu CSS bych musel říct podle použitého tématu, ale teoreticky by mohlo fungovat toto:

.block .title {background-color: red;} /*názvy bočních bloků*/

.node .title {background-color: red;} /*názvy článků ve výpisu*/

Výpis ve dvou sloupcích - to je docela složité. Já bych na to šel s použitím Views (ale i možná bez něj) a úpravou stylů, kde bych nastavil něco jako

.node{float: left; width: 50%}

Ale chtělo by si s tím pohrát.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dakujem pekne za odpoved.
Ja som bol minulý týždeň v Myjave na školení a za tých pár hodín som sa skutočne veľa naučil, vzhľadom na to že som nikdy predtym Drupal neskúšal. Viem že ste ukazovali vloženie obrázku do hlavičky s názvom, ale som to nestihol si poznamenať. Mohli by ste mi napisať tento postup.
Dakujem ešte raz

Pamatuji si. Jsem rád, že jsem mohl předat nějaké zkušenosti. V Myjavě jsem ukazoval vložení loga. Čili Administrace, Prvky webu, Témata vzhledu. Odkaz Nastavení u vybrané šablony a políčko Nahrát obrázek loga.

Pokud myslíte přímo obrázek na pozadí hlavičky (třeba na tomto webu to modré pozadí s notebookem a tužkou), to je už potřeba řešit pomocí kaskádových stylů v šabloně (style.css).

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář