Export typu obsahu

Dobrý den,
pro jednu uživatelku bych rád vytvořil typ obsahu "Noviny", který by měl být schodný s typem obsahu "Story". Mám nainstalované CCK (alespoň myslím, že tento modul stojí za možnostmi "Export" a "Import" v Administrace->Typy obsahu).
Nemůžu ani za nic přijít na to, jak pomocí exportu a importu vytvořit nový typ obsahu "Noviny", kde bych jen upravil (nastavil nezobrazování komentářů, nezobrazování na titulce a naopak zobrazování tam kde se mají příspěvky zobrazovat).
Nevíte někdo jak "Export" a "Import" použít?
Předem díky za pomoc
Michal

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, mělo by to být jednoduché, použil jsem to už několikrát.

1. Správa obsahu, Typy Obsahu, Export. Vyberete Story a klepnete na tlačítko Export.

2. Správa obsahu, Typy obsahu, Import. V nabídce Content type necháte <Create>, do políčka dolů zkopírujete kód pro story a akorát na začátku v něm přepíšete name a type na Novinka a novinka. Pak to naimportujete.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Hned vyzkouším.
Díky moc za pomoc

Dobrý den,
tak jsem vyzkoušel podle Vaší rady. A "celkem dobré". Asi se mi nevyexportovalo všechno. Po exportu mám typ obsahu "Story" a nově i "Noviny"(to je vyexportované Story). Když dám: "Vytvořit obsah" ->"Story", mám možnost vybrat si i slovníky a termíny, kam chci příspěvek typu "Story" zařadit + "Nastavení menu". Pokud dám: "Vytvořit obsah"->"Noviny", slovníky a termíny se mi nenabízejí. Mám jen volbu "Nastavení menu". Je toto standardní chování, nebo dělám někde chybu?
Chtěl jsem použít export a import tím způsobem, že bych u nově vytvořeného typu obsahu (Noviny) přednastavil uživatelce termín příslušného slovníku aby jí stačilo jen "přijít, kliknout a psát". Šlo by toto nějak vyřešit?
Děkuji předem ještě jednou za radu
Michal

Zdravím, ten export a import pracuje jen s CCK políčky. Které kategorie a slovníky se u nového typu obsahu použijí, to si musíte nastavit přímo v kategoriích.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,
tak zobrazení příslušného slovníku v daném typu obsahu se mi už povedlo. Ve slovníku "Noviny" mám jeden termín "Články". Bylo by možné, aby byl předvybrán termín "Články"? Vyzkoušel jsem všechny kombinace, ale nedaří se mi dosáhnout toho, abych měl přednastaven ten jeden termín. Zkouším co se dá, ale výsledek v nedohlednu (řekl bych). Ještě jednou děkuji. Michal

Přidat komentář