Duplicitní modul

Dobrý den. Na web zákazníkovi jsem nainstaloval Ubercart. K svému chodu chce modul Token. Když byla vydána aktualizace tohoto modulu nahrál jsem jej na web, spustil update.php a cron a od té chvíle mám stále neřešitelný problém:

 

Duplicate entry 'sites/all/modules/token/tokenstarter.module' for key 'PRIMARY' query: INSERT INTO drupal_system (name, info, type, filename, status, throttle, bootstrap) VALUES ('tokenstarter', 'a:9:{s:4:\"name\";s:12:\"TokenSTARTER\";s:11:\"description\";s:72:\"Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.\";s:12:\"dependencies\";a:1:{i:0;s:5:\"token\";}s:4:\"core\";s:3:\"6.x\";s:7:\"version\";s:8:\"6.x-1.12\";s:7:\"project\";s:5:\"token\";s:9:\"datestamp\";s:10:\"1243895498\";s:10:\"dependents\";a:0:{}s:3:\"php\";s:5:\"4.3.5\";}', 'module', 'sites/all/modules/token/tokenstarter.module', 0, 0, 0) v souboru /home/polykarbonatznojmo.cz/polykarbonatznojmo.cz/includes/module.inc na řádku 147.

 

Nainstaloval jsem podle vaší knihy modul Db MAintenance - nic. Přihlásil jsem se do databáze podle další rady v knize vyčistil všechny cache tabulky a nic. Vypnul jsem celý Ubercart a všechny moduly kolem něj a stále stejné hlášky s duplicitním modulem. Když vypnu modul Token není vidět v seznamu modulů abych jej odinstaloval. Snažil jsem se najít v databázi něco co bych dokázal sám pochopit a nic. V e-shopu se  mi položky vícekrát danily. E-shop jsem zákazníkovi vypnul a hledám jak modul Token odstranit a pak jej korektně znovu nainstalovat. Nevím zda nebyla fatální chyba že jsem zapnul s Token Tokenactions a TokenSTARTER. Dokud jsem měl verzi token 6.x-1.12 bylo to OK. Mohla být chyba v nové verzi 6.x-1.13., nevím. 


Profile picture for user vomi

smím se zeptat kde se nachází "Deleting the existing tokenSTARTER record in the {system} table" což mi překladač říká "systémová tabulka" ?

Profile picture for user Jan Polzer

Mělo by to být v tabulce pojmenované system, resp. nějakýprefix_system, používáte-li prefixy. Proto je to uvedeno ve složených závorkách.

Profile picture for user vomi

tři dny jsem čuměl do databázových tabulek. Nikdy tak daleko jsem se neodvážil. Tři dny hledám a až před chvílí jsem si všiml školácké chyby - v náhledu ukazuje určitý počet tabulek a na další je třeba listovat..... takže jsem vždy poctivě prostudoval jen ty co jsem viděl. Odmazal jsem ručně tabulku TokenSTARTER, nahrál nejaktuálnější verzi modulu a provedl aktualizaci modulu krok za krokem podle vaší knihy a slavím vítězství.  Měl jsem stejný problém na dvou webech a díky tomuto poznatku jsem odebral ještě jeden modul který snad půl roku jsem nedokázal odinstalovat... Takže školácká chyba - nenapadlo mne listovat v tabulkách. Trošku se za sebe stydím. 

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru