Duplicitní modul

Dobrý den. Na web zákazníkovi jsem nainstaloval Ubercart. K svému chodu chce modul Token. Když byla vydána aktualizace tohoto modulu nahrál jsem jej na web, spustil update.php a cron a od té chvíle mám stále neřešitelný problém:

 

Duplicate entry 'sites/all/modules/token/tokenstarter.module' for key 'PRIMARY' query: INSERT INTO drupal_system (name, info, type, filename, status, throttle, bootstrap) VALUES ('tokenstarter', 'a:9:{s:4:\"name\";s:12:\"TokenSTARTER\";s:11:\"description\";s:72:\"Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.\";s:12:\"dependencies\";a:1:{i:0;s:5:\"token\";}s:4:\"core\";s:3:\"6.x\";s:7:\"version\";s:8:\"6.x-1.12\";s:7:\"project\";s:5:\"token\";s:9:\"datestamp\";s:10:\"1243895498\";s:10:\"dependents\";a:0:{}s:3:\"php\";s:5:\"4.3.5\";}', 'module', 'sites/all/modules/token/tokenstarter.module', 0, 0, 0) v souboru /home/polykarbonatznojmo.cz/polykarbonatznojmo.cz/includes/module.inc na řádku 147.

 

Nainstaloval jsem podle vaší knihy modul Db MAintenance - nic. Přihlásil jsem se do databáze podle další rady v knize vyčistil všechny cache tabulky a nic. Vypnul jsem celý Ubercart a všechny moduly kolem něj a stále stejné hlášky s duplicitním modulem. Když vypnu modul Token není vidět v seznamu modulů abych jej odinstaloval. Snažil jsem se najít v databázi něco co bych dokázal sám pochopit a nic. V e-shopu se  mi položky vícekrát danily. E-shop jsem zákazníkovi vypnul a hledám jak modul Token odstranit a pak jej korektně znovu nainstalovat. Nevím zda nebyla fatální chyba že jsem zapnul s Token Tokenactions a TokenSTARTER. Dokud jsem měl verzi token 6.x-1.12 bylo to OK. Mohla být chyba v nové verzi 6.x-1.13., nevím. 

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, nějaké info k problému je třeba tady http://drupal.org/node/546028

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

smím se zeptat kde se nachází "Deleting the existing tokenSTARTER record in the {system} table" což mi překladač říká "systémová tabulka" ?

Mělo by to být v tabulce pojmenované system, resp. nějakýprefix_system, používáte-li prefixy. Proto je to uvedeno ve složených závorkách.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

tři dny jsem čuměl do databázových tabulek. Nikdy tak daleko jsem se neodvážil. Tři dny hledám a až před chvílí jsem si všiml školácké chyby - v náhledu ukazuje určitý počet tabulek a na další je třeba listovat..... takže jsem vždy poctivě prostudoval jen ty co jsem viděl. Odmazal jsem ručně tabulku TokenSTARTER, nahrál nejaktuálnější verzi modulu a provedl aktualizaci modulu krok za krokem podle vaší knihy a slavím vítězství.  Měl jsem stejný problém na dvou webech a díky tomuto poznatku jsem odebral ještě jeden modul který snad půl roku jsem nedokázal odinstalovat... Takže školácká chyba - nenapadlo mne listovat v tabulkách. Trošku se za sebe stydím. 

Přidat komentář