Drush

Dobrý den,
podle článku "Drush: pomůcka nejenom pro rychlé aktualizace v Drupalu" jsem se pokusil aktualizovat Drupal. Vše začalo probíhat bez problémů, ale nakonec jsem dostal tudo hlášku: "Drupal root path is not writable". Co jsem zapomněl nastavit a kde? Díky
Zdeněk

Profile picture for user Jan Polzer

No máte prostě práva pro zápis souborů v kořenové složce Drupalu nastavena tak, že Drush je nemůže přepsat. Obecně těžko říci, to musíte pořešit u sebe v konkrétní konfiguraci serveru.

návštěvník

Jasně, šlo mi hlavně o to, jak práva nastavit, aby to fungovalo a nebyl to nějaký bezpečnostní problém.Mám to sice jen na Raspberry a na zkoušku, ale přesto bych to nechtěl mít moc děravé.

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

No, nedovedu říct. Nevím, pod jakým procesem vám běží drush, ale zkuste třeba mrknout, zda majitel a skupina, od které patří složka webu a všechny soubory v ní, jsou www-data.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru