Drupal7 nebo Drupal8?

Zdravím Vás,
na mém webu postaveném na Drupalu 6 se objevila hláška, že modul ImageFUpload, kterým jsem zajišťoval hromadné nahrávání fotografií do galerií fotek už dále není podporován, takže je čas přejít na novější verzi Drupalu. Ovšem, aby se neopakovala situace, kterou jsem řešil před dvěma lety, rád bych se zeptal, kdy asi přibližně by mohl být Drupal 8 vydán a jak rychle asi budou do něj doplňovány moduly? Jde mi především o hromadné nahrávání fotek, které nevím, jak v Drupalu 7 vyřešit a také o postavení fotogalerií, které jsou pro mě dost důležité, vzhled galerií mě tolik netrápí, ale hlavně, aby tam ta možnost byla...
Děkuji předem za odpověď. Řehoř J. Žáček.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. V Drupalu 7 používám na hromadný upload kombinaci modulů Plupload a FileField Sources. Co se Drupalu 8 týče, to je ve hvězdách... Vzhledem k tomu, jak je překopáno jeho API, bude určitě stejně dlouho, možná déle vývojářům modulů trvat, než je přizpůsobí.

návštěvník

Dobrý den,
mockrát děkuji za Vaši odpověď. Všiml jsem si, že sekce o Drupalu na Vašem webu, podle mého dojmu, trošku stagnuje. Neměl byste čas vytvořit video s konstrukcí hromadného nahrávání fotografií na nějaký modelový web a popřípadě vytvoření různých fotogalerií? Myslím, že nejsem sám, koho by tato problematika zajímala a myslím, že byste tím drupalovské komunitě u nás hodně pomohl. Protože když člověk prohledává náš český webový prostor, tak toho moc použitelného nenajde. Samozřejmě chápu, že Vaše časové možnosti jsou asi bídné, ale na druhou stranu, neznám nikoho s Vaší erudicí a Maxiorel mi prozatím v mnoha věcech hodně pomohl...
Řehoř J. Žáček.

návštěvník

Ja tiež spravujem viac stránok v Drupale. Ale postupne prechádzam na Wordpress, kde tieto problémy s modulmy takmer nie sú ! Drupal už nie tým čím bol v minulosti.

Profile picture for user Jan Polzer

To je věc vkusu a toho, co více vyhovuje. Já dělám weby na obojím. Pokud nejde jenom o články, dělám to na Drupalu, jednoduché věci s článkovým webem nebo jenom stránkami k editaci dělám na WordPressu. Ale Drupal k tomu dává dobrou školu. Třeba nenechávat ve WordPressu výchozí pojmenování obsahu, vytvářet si pomocí WP Types a Views vlastní typy obsahu a pohledy, upravovat administraci aby byla srozumitelnější atd. Není nic horšího, než když se vezme ve snaze po jednoduchosti WordPress a teď tam člověk vidí, že tvůrce se nenamáhal ani přejmenovat výchozí příspěvky a stránky tak, aby uživatel věděl, že třeba příspěvek = aktualita :) Ve výsledku, pokud ten web má být kvalitní, to může sebrat stejně času.

Samozřejmě, WordPress má tu výhodu, že se tak moc nemění jeho API s každou novou verzí. Na druhou stranu by bylo liché na to zcela spoléhat. Čím déle s WP dělám, tím více už jsem viděl nekompatibilních věcí mezi jednotlivými verzemi.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru