Drupal-tvorba šablony+výběr modulů

Ahoj,potřeboval bych poradit,jak mám z grafiky udělat funkční šablonu pro drupal,když umím xhmtl,css?Někdě jsme četl,že se to dělá přes framenwork,ale nenašel jsem žádný návod,jak na to.Proto hledám pomoc zde.Doufám,že mi někdo pomůže.

Druhý dotaz je,jak mám vybrat moduly pro web,když vím co potřebuji aby to dělalo,ale nevím jaký modul na to mám dát.Máte někdo nějakou radu? předem děkuji

Fórum: 

Reklama

Zdravím. Nejlépe předěláním nějaké již existující. vyberte si takovou, která má stejný layout a pak jen upravíte CSS. Pro dokonalejší výsledek doporučuji začít zde http://drupal.org/theme-guide

Co se týče výběru modulů, žádné dva nejsou úplně stejné, je si s tím potřeba buď pohrát nebo si detailně na netu přečíst, co ten modul třeba nezvládá. Dobrý je kouknout do jeho Issues. Případně můžete začít s moduly zmiňovanými v mých knihách o Drupalu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

zajímalo by mě,kde je popis všech dostupných modulů a jejich popis abych si mohl vybrat moduly pro herní web,mám požadavky co má web umět,ale potřebuji poradit z čeho mám ty moduly vybrat.A k té grafice,umím xhmtl,css ale neumím php tka by mě zajímalo,pokud není někde udělána šablona,kde by člověk poupravil jen css a bylo by hotovo?

Popis všech modulů a možnost jejich stažení, viz http://drupal.org/project/modules

Na tvorbu vzhledu by Vás mohl zajímat třeba Artisteer.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

děkuji za ty moduly a ten program by mě spíše zajímalo,když si udělám vzhled v psd jakým programem bo postupem mám udělat funkční šablonu,když umím jen xhtml,css?

Prerobenie sablony z PSD je zalezitost "themingu". Na zaciatok je dobre pouzit napr. Zen a skusat. Odporucam pozriet http://drupal.org/node/313510.

Přidat komentář