Drupal 7 - rozměry obrázků - daná šířka

Zdravím,
v Drupalu 7 přidám pole obrázek a v jeho nastavení je i možnost zadat minimální a maximální velikost obrázku. Mě jde o to aby se obrázek "resiznul" na zadanou šířku, výška pak ať se přizpůsobí podle šířky.
Bohužel se mi nedaří, nechápu logiku podle které se velikost mění.

Poradíte?

Fórum: 

Reklama

To, co chcete, se neomezuje při nahrávání obrázku. K tomuto slouží styly obrázků v konfiguraci Drupalu, kde si řeknete, jak se má obrázek měnit. V tomto případě bych do nějak nazvaného stylu přidal pravidlo Scale s nastavením jenom jednoho z rozměrů, druhý se dopočítá sám podle obrázku.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den, nechci zakládat nové téma a tady se to zrovna hodí. Oříznutí obrázku na požadovanou velikost pomocí stylů obrázku chápu. Ne vždy to ale skončí dobře. Vemte si, že máte fotky na výšku a fotky na šířku a chcete, aby velikost náhledu byla např. 240x180. Fotka na šířku se upraví pomocí stylu dobře, ale u fotky na výšku se vždy něco uřízne. Existuje něco jako má facebook, že si po nahrání obrázku mohu s obrázkem ještě sám hýbat nahoru dolu doleva doprava a doladit náhled, tak abych dostal, co potřebuju?

Děkuji
Martin

No, to je těžká věc. U Facebooku při nahrávání obrázku do konkrétní části, třeba profilovky, určujete jenom toto umístění a jinde se to neprojeví. V Drupalu můžete mít X stylů obrázku, každý jinak a dopředu nevíte, kde se vaše fotka objeví.

Já na to používám modul Smart Crop, který se stará o to, aby se při ořezu ze snímku neztratila důležitá informace. takže ořez posune. Funguje celkem spolehlivě. Na drupal.org jsem viděl i modul, který podobně umí rozeznat obličej a neusekne třeba čelo osoby. Obojí se do Drupalu dá jen jako další efekt do stylu obrázku předtím, než dochází k ořezu.

Možná modul Manual Crop dělá to, co chcete, ale nezkoušel jsem ho. Budu rád za případnou zpětnou vazbu. Ještě můžete kouknout na Imagefield Crop.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobře, děkuji, něco zkusím a napíšu.

Přidat komentář