Drupal 7 - rozměry obrázků - daná šířka

Zdravím,
v Drupalu 7 přidám pole obrázek a v jeho nastavení je i možnost zadat minimální a maximální velikost obrázku. Mě jde o to aby se obrázek "resiznul" na zadanou šířku, výška pak ať se přizpůsobí podle šířky.
Bohužel se mi nedaří, nechápu logiku podle které se velikost mění.

Poradíte?

Profile picture for user Jan Polzer

To, co chcete, se neomezuje při nahrávání obrázku. K tomuto slouží styly obrázků v konfiguraci Drupalu, kde si řeknete, jak se má obrázek měnit. V tomto případě bych do nějak nazvaného stylu přidal pravidlo Scale s nastavením jenom jednoho z rozměrů, druhý se dopočítá sám podle obrázku.

návštěvník

Dobrý den, nechci zakládat nové téma a tady se to zrovna hodí. Oříznutí obrázku na požadovanou velikost pomocí stylů obrázku chápu. Ne vždy to ale skončí dobře. Vemte si, že máte fotky na výšku a fotky na šířku a chcete, aby velikost náhledu byla např. 240x180. Fotka na šířku se upraví pomocí stylu dobře, ale u fotky na výšku se vždy něco uřízne. Existuje něco jako má facebook, že si po nahrání obrázku mohu s obrázkem ještě sám hýbat nahoru dolu doleva doprava a doladit náhled, tak abych dostal, co potřebuju?

Děkuji
Martin

Profile picture for user Jan Polzer

No, to je těžká věc. U Facebooku při nahrávání obrázku do konkrétní části, třeba profilovky, určujete jenom toto umístění a jinde se to neprojeví. V Drupalu můžete mít X stylů obrázku, každý jinak a dopředu nevíte, kde se vaše fotka objeví.

Já na to používám modul Smart Crop, který se stará o to, aby se při ořezu ze snímku neztratila důležitá informace. takže ořez posune. Funguje celkem spolehlivě. Na drupal.org jsem viděl i modul, který podobně umí rozeznat obličej a neusekne třeba čelo osoby. Obojí se do Drupalu dá jen jako další efekt do stylu obrázku předtím, než dochází k ořezu.

Možná modul Manual Crop dělá to, co chcete, ale nezkoušel jsem ho. Budu rád za případnou zpětnou vazbu. Ještě můžete kouknout na Imagefield Crop.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru