Doplnujici dotaz

Diky za uzitecnou knizku o Drupalu. Mel bych dva dotazy: 1) Jak pisete v knize o tom, ze kdyz kdyz ve FCKeditoru nevidime tlacitko sablony, tak si mame "upravit zobrazeni seznamu tlacitek pomoci prislusne pasaze v konfiguracnim souboru fckconfig.js“. Co presne tam mame upravit? :) Mne se to tlacitko nezobrazuje a rad bych ho pouzival. 2) Nemohl byste mi poradit, jak umistit klikaci obrazky vedle uvodniku k clankum (jako to je treba zde: http://www.extrahardware.cz/procesory). Mne se pouze podarilo vlozit obrazek, ktery je obtekany textem uvodniku (ale rad bych mel obrazek vedle uvodniku a rad bych, aby se ctenar kliknutim na nej dostal na dany clanek). Diky za odpoved!!!

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím. V aktuální verzi modulu je vhodné před fckconfig.js upřednostnit fckeditor.config.js. Najděte definice nástrojových lišt a v té, kterou jste si v amdinistraci Drupalu zapnul, doplňte tlačítko Templates. Vypadat to může třeba takto:

FCKConfig.ToolbarSets["DrupalFull"] = [
['Source'],
['Cut','Copy','Paste','PasteText','PasteWord', 'Templates'],
['Undo','Redo','-','Find','Replace','-','SelectAll','RemoveFormat'],
['Bold','Italic','Underline','StrikeThrough','-','Subscript','Superscript'],
['OrderedList','UnorderedList','-','Outdent','Indent'],
//as of FCKeditor 2.5 you can use also 'Blockquote' button
//['OrderedList','UnorderedList','-','Outdent','Indent','Blockquote'],
['JustifyLeft','JustifyCenter','JustifyRight'],
['Link','Unlink','Anchor'],
['Image','Flash','Table','Rule','SpecialChar'],
//uncomment this line to enable teaser break and page break buttons
//['Image','Flash','Table','Rule','SpecialChar','DrupalBreak','DrupalPageBreak'],
'/',
['FontFormat','FontName','FontSize'],
['TextColor','BGColor']
] ;

Obrázky na ExtraHardware.cz jsou řešeny pomocí modulu Node Images, totéž je možné řešit i modulem Image, resp., jeho součástí Attach Images.

návštěvník

Diky moc za odpoved. Zobrazeni tlacitka Sablony se mi povedlo.

Jen s ti modulem Node Images si nejak nevim rady. V typech obsahu tento modul vidim, ale nevim presne, jak ho nastavit, abych docilil tech klikacich obrazku vedle uvodniku :-(

návštěvník

Respektive se mi ani nepodarilo uploadnout dany obrazek. V polozce Images mi to pri pokusu o upload obrazku pise: Vybraný soubor /home/com/mujweb/wwwroot/www/files/tmp/tmp_cCUJSi nelze zkopírovat. (Jinak obrazky napr. do clanku normalne uploadovat muzu, takze zapisovaci prava by mely byt nastaveny snad v poradku)

Profile picture for user Jan Polzer

zkontrolujte nastavení zápisových práv k tmp složce a k složce files. Pozor na podadresáře. Je možné, že v daném umístění právo zápisu není - a podle všeho tomu ta chyba odpovídá. Řešil jsem to několikrát. Pak dejte vědět.

 

návštěvník

V adresari files a ve vsech jeho podadresarich (tedy i tmp) mam mastaveny atributy na 777, krome adresare "node_images", u kteryho atributy nelze zmenit (ale jsou nastaveny na 775). (Nicmene nevim, jestli se treba nema pro ten modul nejak nastavit cesta do konkretniho podadresare nebo tak neco)

Profile picture for user Jan Polzer

jasně, v nastavení admin/settings/node_images musíte určit, kam se mají soubory kopírovat.

 

návštěvník

Zmenil jsem tedy v nastaveni Node Images adresar "node_images" na "pictures", a uz se obrazky ukladaji. Jen bych se jeste zeptal - jak docilit toho, aby se zobrazovaly vedle tech uvodniku? (Implicitne se mi totiz zobrazuji v odkazu "Open the image gallery" pod uvodniky).

Profile picture for user Jan Polzer

Na ExtraHardware.cz je to tak, že jsem v daném typu obsahu zapnul volbu Manually set in node template by variable $node->node_images a tuto proměnou jsem pak umístil do node.tpl.php na místo, kde chci obrázek ukazovat.

 

návštěvník

Cekal jsem, ze to nebude uplne jednoduche ;-) Ja bohuzel neovladam PHP :-) Do toho souboru mam vlozit nejaky kus kodu? (Momentalne mam zapnuty vychozi vzhled Garland, ktery jsem dosud nijak neupravoval)

Profile picture for user Jan Polzer

pokud vám to pomůže, zde je ořezaný a upravený kus kódu z ExtraHardware.cz, kde je to použito:

<div class="ikona_clanku">

<a href="<?php print $node_url; ?>"><?php print $node->node_images; ?></a>

</div>

 

návštěvník

Diky, toto se mi povedlo vlozit, ale priznam se, ze nejsem schopen prijit na to, jak provest, aby se ten obrazek zobrazoval nalevo od tech uvodniku k clankum :-)

návštěvník

diky moc, uz se mi to jakztakz povedlo :-)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru