D8 a Views (nastavení přístupu k určitému typu obsahu na základě role)

Zdravím, při pokusech o nastavení jsem došel (pro mě k překvapení), že přinastavování oprávnění je u jednotlivých typů nodů vytvořit/smazat/u­pravit/zobrazit revize atd. Ale nenašel jsem vlastní „zobrazení“ nodů. Nainstaloval jsem modul: „Node view permissions“ a pak v nastavení našel zobrazení jakéhokoli/vlas­tníhoobsahu u jednotlivých nodů. To jsem vyzkoušel a funguje to – pokud chci jako nepřihlášený uživatel zobrazit typ obsahu ke kterému nemám oprávnění tak mi vyhodí hlášku, že nemám oprávnění. Ale ve výpisu článků zůstávají zobrazeny všechny typy obsahu (všetně teaseru).Tak jsem zabloudil do nastavování ve Views, a tady mám problém jak to nastavit, aby se zobrazil jen výpis článků v typu obsahu ke kterým mám přistup. Když nastavím Filter criteria takto: Content: Zobrazit na titulní stránce (Ano) Content: Stav vydání (Ano) Content access: Přístup Tak mi to jako nepřihlášenému nevrátí ani jeden článek (jako adminovi samozřejmě všechny)

Poraďte prosím kde dělám chybu, než půjdu dál ať vím co a jak než půjdu dál … ať nezačnu špatně a nestavím na špatných základech.

Děkuju všem za nasměrování a jakoukoli reakci a váš čas

Profile picture for user Jan Polzer

To je tak minimálně od Drupalu 4.x ;-) Starší verze jsem nezažil. Zobrazení pro typ obsahu pak od D7 není omezeno, všechno, co je vydáno, mohou vidět uživatelé s právem Zobrazit publikovaný obsah. Co se týče integrace s Views, nejsem si vůbec jist, že s nimi ale tento modul vůbec pracuje. Ale nevím, modul neznám, tak bych možná jenom spekuloval.

návštěvník

A tedy jiný způsob jak realizovat zobrazení jen pro určité uživatele?
Například pro obsah pouze pro "vedoucí"?
Nebo pro členy jednotlivých kroužků - aby měli přístup jen k informacím pro své kroužky?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru