D7 - Weboform - načtení inforamcí z field z předhozího node

Dobrý den všem,

mám takový specifický dotaz ohledně weboformu, pomocí kterého chci dělat systém přihlášek na akce.

Seznam akcí mám vytvořený pomocí typu obsahu akce - každá akce má svůj název a také specifické číslo. Pro přihlášení by měl z každé akce vést link na univerzální přihlašovací formulář vytvořený pomocí webformu. Aby byl jednoduše použitelný, chtěl bych, aby se automaticky ve formuláři vyplnil název akce a číslo právě z detailu akce (tedy z node ze kterého uživatel do formuláře přišel).

Je toto ve webofromu možné, nebo bude lepší na to jít úplně jinak - např. formou e-shopu, nebo přes nějaký bookingový systém?

Předem díky za všechny názory a popostrčení :)

Profile picture for user Jan Polzer

Myslíte Webform? Ano, je to možné, dělat to jako eshop mi přijde zbytečně složité. Řešil jsem to několikrát. Do formuláře se přidá skryté políčko nazvané například ID akce, které bude ukládat hodnotu NID té akce. Odkaz na ten formulář bude ve tvaru /adresa-formulare/123, kde to 123 bude číslo akce, kterou chcete do formuláře dát. Pomocí hook_form_alter() pak tuto hodnotu získám funkcí arg() a dám ji jako výchozí hodnotu do toho skrytého políčka. Ale možná jde získat i jednodušeji, nějakým nahrazovacím vzorkem z tokenů.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru