D7 - Weboform - načtení inforamcí z field z předhozího node

Dobrý den všem,

mám takový specifický dotaz ohledně weboformu, pomocí kterého chci dělat systém přihlášek na akce.

Seznam akcí mám vytvořený pomocí typu obsahu akce - každá akce má svůj název a také specifické číslo. Pro přihlášení by měl z každé akce vést link na univerzální přihlašovací formulář vytvořený pomocí webformu. Aby byl jednoduše použitelný, chtěl bych, aby se automaticky ve formuláři vyplnil název akce a číslo právě z detailu akce (tedy z node ze kterého uživatel do formuláře přišel).

Je toto ve webofromu možné, nebo bude lepší na to jít úplně jinak - např. formou e-shopu, nebo přes nějaký bookingový systém?

Předem díky za všechny názory a popostrčení :)

Fórum: 

Reklama

Myslíte Webform? Ano, je to možné, dělat to jako eshop mi přijde zbytečně složité. Řešil jsem to několikrát. Do formuláře se přidá skryté políčko nazvané například ID akce, které bude ukládat hodnotu NID té akce. Odkaz na ten formulář bude ve tvaru /adresa-formulare/123, kde to 123 bude číslo akce, kterou chcete do formuláře dát. Pomocí hook_form_alter() pak tuto hodnotu získám funkcí arg() a dám ji jako výchozí hodnotu do toho skrytého políčka. Ale možná jde získat i jednodušeji, nějakým nahrazovacím vzorkem z tokenů.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář