d7 modul colorbox, třída k obrázku vloženému přes IMCE

Zdravím, vkládám do drupalu 7 obrázky přes modul IMCE a potřeboval bych tyto obrázky zobrazit v LightBoxovém udělátku ColorBox. Nějak nemohu přijít na to jakou třídu či případně rel u odkazu použít.
V knize pana Polzera Drupal7 jsem to nenašel.

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. TinyMCE rel="colorbox" nedovede, musel byste to do kódu psát ručně. Protože to tedy zatím editor neumí, tak jsem to v knize nezmiňoval.

návštěvník

Promiňte, nerozumíme si. Nepoužívám Tiny ale jen a pouze IMCE

 

http://drupal.org/project/imce

 

Je mi jasné, že když pomocí tohoto modulu vložím obrázek do článku, tak aby se mi zobrazil v Colorbox musím nastavit v odkazu třídu či rel ručně. S tím jsem smířen. Bohužel nemůžu vykoumat jakou třídu a jaký rel dát, aby se obrázek v colorbox zobrazil. A ani nikde to nemůžu najít.

 

V d6 jsem používal Lightbox2 a tam to šlo normálně třeba přes rel="lightbox[roadtrip]", tak jsem myslel, že něco podobného je i pro colorbox - jako když tam obrázek vložím ručně...

 

Bohužel má angličtina je nulová, tak se nemohu zeptat jinde. Přijde mi ale divné, že by to nešlo. Zkoušel jsem psíkusy ;-) tak budu vděčný za každou pomoc.

Profile picture for user Jan Polzer

Aha, já myslel, že to používáte i s editorem. To dopsané rel="colorbox" by mělo úplně stačit. Pokud to nepůjde, tak je potřeba ještě aktivovat v nastavení Colorboxu (Konfigurace > Média > Colorbox) volby Enable Colorbox load a pak nepoužívat to rel, ale odkaz upravený do tvaru, který je popsán u této volby.

návštěvník

nevíte jestli to nějakým způsobem svede ckeditor?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru