D7 - Address Field nebo řešit jinak?

Dobrý den, rád bych se zeptal zda již někdo řešil obdobný problém a případně jak. Mám typ obsahu ve kterém potřebuji aby uživatel vložil adresu. Dle této adresy jsem získal souřadnice pro google mapy a hlavně při uložení města aby se někde uložil okres i kraj. A podle kraje a okresu šlo filtrovat. Samozřejmě by pod pole Address Field šlo přidat pole výběru okresu a kraje, ale to je pro uživatele děsný způsob.
Zatím používám pro adresu "Address Field" jelikož mi umí vrátit souřadnice. Přemýšlel jsem, že bych na pole město nějak nastavil našeptávač který by umožnil uložit pouze skutečná města a někde v pozadí se uložil i okres a kraj. Nepřišel jsem však zatím na to jak funkčnost nějak jednoduše řešit.
Napadl mě ještě druhý způsob přes vložení struktůry měst, okresů a krajů do Terms(kategorii) a pak přes Hierarchical select, ale zde zase netuším jak skrytě získat z adresy souřadnice.
Řešil již někdo podobnou věc a poradí jak lze řešit? Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Šel bych na to taky přes Address field, našeptávání bych vyřešil nějak pověšením na políčka přes hook_form_alter().

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru