Custom úprava blocku

Zdravím, snažím se vyřešit takový malý háček a nevím jakou možnost zvolit. Vysvětlím to na příkladu, když si otevřete například stránky novinky.cz, hned v úvodu jsou zprávy dne, kde první má velký obrázek a text a další tři jsou menší a mají stejný vzhled, čili první je odlišná od ostatních. Zajímalo by mě, jak toto docílit v Drupalu, tak aby nejnovější článek měl velký náhledový obrázek a další články byly s menším obrázkem a kratším popiskem v jednom blocku. Děkuji za rady.

Fórum: 

Reklama

Pomocí Views. Budete mít dva bloky, oba budou vypisovat stejný seznam článků, stejně seřazený. Jeden blok zobrazí pouze jeden záznam. Druhý blok zobrazí totéž, ale nastavíte mu offset 1, tedy přeskočí první článek v pořadí. Když je dáte pod sebe, máte jakoby jeden výpis, ale v prvním bloku můžete nastavit odlišné zobrazení.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky moc, to mě také napadlo, jen jsem právě přemýšlel, zda je i možnost to udělat v jednom bloku, že by měl být ten velký náhled a ty ostatní vedle sebe, čili jakoby dva sloupce, v jednom ten první článek a ve druhém ty ostatní

No, to by šlo jedině úpravou šablony daného View.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

díky moc za radu, nejspíš zkusím asi tu druhou možnost s tou šablonou a pokud to nepůjde tak možná zůstanu u té první možnosti :)

Přidat komentář