Custom úprava blocku

Zdravím, snažím se vyřešit takový malý háček a nevím jakou možnost zvolit. Vysvětlím to na příkladu, když si otevřete například stránky novinky.cz, hned v úvodu jsou zprávy dne, kde první má velký obrázek a text a další tři jsou menší a mají stejný vzhled, čili první je odlišná od ostatních. Zajímalo by mě, jak toto docílit v Drupalu, tak aby nejnovější článek měl velký náhledový obrázek a další články byly s menším obrázkem a kratším popiskem v jednom blocku. Děkuji za rady.

Profile picture for user Jan Polzer

Pomocí Views. Budete mít dva bloky, oba budou vypisovat stejný seznam článků, stejně seřazený. Jeden blok zobrazí pouze jeden záznam. Druhý blok zobrazí totéž, ale nastavíte mu offset 1, tedy přeskočí první článek v pořadí. Když je dáte pod sebe, máte jakoby jeden výpis, ale v prvním bloku můžete nastavit odlišné zobrazení.

návštěvník

Díky moc, to mě také napadlo, jen jsem právě přemýšlel, zda je i možnost to udělat v jednom bloku, že by měl být ten velký náhled a ty ostatní vedle sebe, čili jakoby dva sloupce, v jednom ten první článek a ve druhém ty ostatní

návštěvník

díky moc za radu, nejspíš zkusím asi tu druhou možnost s tou šablonou a pokud to nepůjde tak možná zůstanu u té první možnosti :)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru