Cron

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak nastavit cron. Poslední dobou mi nejde pustit ručně, napíše to, že nemám oprávnění ať se registruji. Nevíte, kde může být problém s oprávněním.? Občas se sice spustí možná kůli Poormancronu, ale nedostatečně. Při nastavování Poormancronu to taky občas zahlásí že ¨nemám oprávnění ať se regnu. Další věc, na webu mám scheduler, takže bych potřeboval, aby se ten cron spouštěl častěji. Aby se zvládaly maily odeslat. Protože, když jich povolím více za cron tak spadne databáze a, když dám méně tak se to nestačí rozesílat a hromadí se to. Kolik mailů máte povoleno na cron? Ještě jsem koukal, že bych mohl cron spouštět pomocí webhostitele, jako mám tedy zadat adresu URL skriptu? www.stranky./cron.php? Protože ten scheduler, mě docela zlobí furt to shazuje databázi, a to mám povoleno 50000 dotazů do databáze. Děkuji.

návštěvník

Teda ne scheduler, ale to upozornění na nové příspěvky jsem myslel.

Profile picture for user Jan Polzer

Jak spouštět cron pomocí webhostingu, to vám řekne jeho poskytovatel. Jen mu sdělte tu adresu na cron.php.

Co se týče problému s oprávněním, netuším, není to věc, která by se děla.

Poormanscron se spouští jednou za hodinu, častější možnost řeší jedině ten webhosting.

návštěvník

Tak to zkoumám a cron běží, ukáže to sice že nemám oprávnění ale cron se normálne rozeběhne a pak to ukáže:
warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/www/skodaoctavia.cz/subdomains/www/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1214.

A občas web spadne. Respektive dost často padá. Někde je nějaký problém, bohužel nemůžu přijít na to, na souvislost co by to mohlo dělat.
Poslední co jsem dělal bylo přidání nových políček v cck do jednoho typu obsahu.

návštěvník

Tady jsem o tom něco našel ale moc tomu nerozumím co udělat abych to opravil.
http://drupal.org/node/692764
http://drupal.org/node/477176

Co jsem pochopil tak to dělá taxonomie a možná to bude tím, že u tohoto obsahu jsem žádnou neměl a vypsání jsem měl pomocí modulu simple view?
I když začlo to zlobit až teď.

Tady jsou nějaké pathe http://drupal.org/node/225864 jenže pathování je na mě moc složité.

Myslíte, že by pomohlo odstranit ty nové políčka cck? Už fakt nevím. Furt to padá.

Edit: takže jediná možnost jak zamezit padání dokud to nevyřeším je deaktivovat search.module . Potom cron běží normálně.

Poznámka: Myslíte, že by pomohlo přidat k tomu typu a všem jeho článkům taxonomii? Je to asi 100článků takže jestli to má cenu se do toho pouštět. Jestli je to tím.

návštěvník

Tak jsem zjistil, že to byly dva problémy najednou.
Padání webu což byl zásadní problém, způsobovalo logování návštěv a událostí do databáze. Prostě jich bylo moc, logovalo to jeden chybějící flash banner, na staré verzi webu což byla jedna návštěva jeden záznam do logu + ještě další věci. Takže když bylo hodně lidí tak to databáze nezvládla. Logy jsem vypnul a, už to nepadá. Doufám :D

A ten druhý problém z cronem, buď vyřeším tím patchem a nebo když se nepovede tak to ani zas tolik nevadí, že při manuálním spouštěním cronu to hodí chybu. Hlavně, že proběhne.

návštěvník

Zkusil jsem zase zapnou vyhledávání jenže, když o udělám a pustím cron, a nebo zkusím dát hledat tak to padne max_questions' resource...
Možná, že se to teď snaží při cronu nahrát všechny slova pro vyhledávání a jelikož je článků moc tak to spadne...
I když to by bylo hodně blbě vymyšlené.

Profile picture for user Jan Polzer

V admin/settings/search můžete snížit počet indexovaných položek při jednom běhu cronu. Výchozí stovka by však neměla vadit, pokud máte kvalitní webhosting.

návštěvník

Kvalitní hosting bohužel nemám, a přijde mi že oni ten cron přes den blokují. Protože ráno a večer se cron spouští normálně každou hodinu a přes den se už nepouští a píše to spuštění cronu selhalo, když ho dám ručně.

Dal jsem u search indexovat 10stránkek, stejně to žuchlo.
exceeded the 'max_questions' resource (current value: 65000).

Tohle omezení je fakt debilní. :-( Přitom mám hosting ve verzi VIP.

Návštěvnost mám až 2500lidí denně, a píší komentáře. A prostě to nestíhá.

Ještě mě napadlo, jestli to nezatěžují avatary, zjistil jsem, že když někdo nahraje fotku do svého avataru tak mu jí to zmenší a může nahrávat jakoukolik velkou fotku. A vůbec nemůžu přijít na to kde to omezit.
Našel jsem to pouze v admin/user/settings a tam nastavím max rozměry a max velikost, ale funguje to tak, že je to na tu velikost zmenší což je naprd.

návštěvník

Chtěl bych aby uživatel mohl nahrát pouze fotku třeba 125x100 a web jí už tedy nezmenšoval.

Ale nevím jestli jdu správnou cestou jestli je to tohle co zatěžuje databázi.

Profile picture for user Jan Polzer

Tohle databázi nezatěžuje. Jinak, aby web avatara nezmenšoval, musel byste tam dát nějaký hodně velký rozměr v nastavení.

Vyměňte hosting. Podle tohoto http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/user-resources.html jde o omezení v počtu dotazů do databáze za hodinu, což je prostě problém. Pokud s poskytovatelem není řeč... třeba já se teď na ten web ani nedostanu kvůli stejnému problému. Nesouvisí to tedy s cronem.

Návštěvnost 2500 není vůbec velká na to, aby web padal na držku. Kdybych Vám mohl nějak s hotingem pomoct, napište mi na mail.

návštěvník

Asi opravdu budu muset změnit hosting. Ještě jim dám šanci, a pokud mi nezvýší to nesmyslné omezení, u neomezeného hostingu, tak pudu jinam.
Docela mě to štve přecházel jsem z jiného protože nestačil. A tenhle mi nabídli zdarma, protože u mě mají reklamu, takže to byl bonus. Tak jsem si řekl, že to nakonec využiji.

Nezjišťoval jsem jejich reference, a když jsem viděl VIP, tedy to nejdražší co mají, a vše neomezené. Tak mě vůbec nenapadlo, že tam bude nějaký pešek.

Přitom věděli o jaké web jde,takže mohli předpokládat, že jejich hosting stačit nebude. Ještě jsem je upozorňoval na to, že přecházím kůli tomu, že mi hosting nestačí. Tam byl zase ten jiný limit.
Přesun stál spoustu práce, času, spoustu problémů a je to k ničemu.

EDIT: tak mi navýšili ten limit údajně na maximum, takže uvidíme. Jak to pojede.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru