Contact + Contact form block - určení šířky vstupních polí formuláře

Dobrý den,

již jednou jsem se zde https://www.maxiorel.cz/formular-v-bocnim-sloupci-blok na maxiorlu ptal na formuláře. Vytvořil jsem jej pomocí Contact + Contact form block a umístil do levého sloupce. Jsou v něm pouze tři textfields (jméno, email, předmět) a text area.

Zatímco textarea se zformátuje na šířku bloku správně (95%), username taky, tak textfields Jméno: a Předmět zasahují do hlavního obsahu a hodně :-). Nevím si rady, kde mám najít tyto prvky (id="edit-mail-wrapper" a id="edit-subject-wrapper"). Když se pomocí Firebugu podívám na info o těchto prvcích tak mají size="60" a maxlength="255".

Potřeboval bych tedy poradit, jak změnit hodnotu size.

Předem diky za odpovědi

návštěvník

Ještě doplním. Zkoušel jsem to i pomocí Webform + Webform block a měl jsem stejný problém. Tady navíc přebírá formulář vzhled stránky (node) a špatně jej interpretuje. Je to rozhozený!

Profile picture for user Jan Polzer

Stylama to určitě půjde i bez úpravy toho parametru size. Jenomže takhle naslepo to nedám dohromady.

návštěvník

Dobrý den,

 

takže, zabralo to! Připsal jsem styly pro input. Nepomohla však vlastnost size, ale musel jsem nastavit vlastnost width.

Profile picture for user Jan Polzer

Jasně. Jinak, size není vlastnost CSS, zatímco width je. Size je pouze nastavení šířky v podobě počtu znaků v HTML, zatímco width nastavuje počet pixelů v CSS.

návštěvník

Prosím mohl by jste uvést nebo odkázat na CSS styl, který problém vyřešil?
 
Nedaří se mi tělo zprávy kontaktního formuláře "textarea" vycentrovat přesně a přispůsobit nebo odstranit posuvník-grippie.

Děkuji za odpověd.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru