Články - 2 dotazy - tagy + úvodník

Dobrý den,

mám dva dotazy ohledně článků v Drupalu 6.

1) při používání kategorií a slovníků se mi automoticky pod články přidá řádek obsahující tagy. Tento řádek bych potřeboval odstranit, dá se to udělat nějak pohodlně v nastavení drupalu, nebo musím zasahovat do vzhledu, případně kde.

2) U některých článků, bych potřeboval udělat jiný úvodník (část zobrazující se na hlavní stránce) než je článek - byl by z textu, který se vůbec po otevření v článku nezborazuje, existuje na toto nějaký modul, případně jak toho dosáhnout.

Děkuji za informace a rady

Fórum: 

Reklama

Dobrý den.

1 - musíte do vzhledu. Buď v souboru node.tpl.php smažte print $terms, čímž zrušíte výpis kategorií pod článkem, nebo můžete totéž zakázat v CSS.

2 - můžete toho dosáhnout tak, že doplníte CCK a přidáte nové textové políčko, řekněme že jej nazvete uvodnik. Dále doplníte modul Deck, půjdete do admin/content/node-type/story. Rozklepnete Teaser settings a jako Úvodník zvolíte políčko uvodnik.
Při editaci pak můžete toto políčko vyplňovat vždy, když budete chtít mít jiný úvodník od běžného textu. Pokud jej nevyplníte, Drupal vygeneruje úvodník z obsahu těla článku.
V nastavení zobrazení políček ještě dále doplňte, aby se políčko uvodnik nezobrazovalo v detailu článku.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Vyzkouším to

Děkuji, dle Vašich rad jsem to zvládl rychle ... mám obě vaše knihy, asi je budu muset líp prostudovat, něco podného tam určitě bude :)

Přidat komentář