Články - 2 dotazy - tagy + úvodník

Dobrý den,

mám dva dotazy ohledně článků v Drupalu 6.

1) při používání kategorií a slovníků se mi automoticky pod články přidá řádek obsahující tagy. Tento řádek bych potřeboval odstranit, dá se to udělat nějak pohodlně v nastavení drupalu, nebo musím zasahovat do vzhledu, případně kde.

2) U některých článků, bych potřeboval udělat jiný úvodník (část zobrazující se na hlavní stránce) než je článek - byl by z textu, který se vůbec po otevření v článku nezborazuje, existuje na toto nějaký modul, případně jak toho dosáhnout.

Děkuji za informace a rady

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den.

1 - musíte do vzhledu. Buď v souboru node.tpl.php smažte print $terms, čímž zrušíte výpis kategorií pod článkem, nebo můžete totéž zakázat v CSS.

2 - můžete toho dosáhnout tak, že doplníte CCK a přidáte nové textové políčko, řekněme že jej nazvete uvodnik. Dále doplníte modul Deck, půjdete do admin/content/node-type/story. Rozklepnete Teaser settings a jako Úvodník zvolíte políčko uvodnik.
Při editaci pak můžete toto políčko vyplňovat vždy, když budete chtít mít jiný úvodník od běžného textu. Pokud jej nevyplníte, Drupal vygeneruje úvodník z obsahu těla článku.
V nastavení zobrazení políček ještě dále doplňte, aby se políčko uvodnik nezobrazovalo v detailu článku.

návštěvník

Děkuji, dle Vašich rad jsem to zvládl rychle ... mám obě vaše knihy, asi je budu muset líp prostudovat, něco podného tam určitě bude :)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru