cistenie databazy

Zdravim, existuje nejaky modul ktory po odstraneni uz nepouzivaneho modulu z drupalu7 zmaze aj tabulky z databazy ktore ostali po zmazanom module?

 

Alebo aky je spravny postup odstranenia modulu ? Disablovat ho a potom zmazat zo servera?

 

 

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím. Pokud je modul napsaný tak, jak by měl, umí si po sobě uklidit. Správný postup je tedy ten, že jej nejprve vypnete. Tím nedojde k žádné změně v databázi. Při případném opětovném zapnutí modulu zůstávají jeho data i nastavení.

Pokud je modul vypnutý, můžete se v seznamu modulů přepnout do sekce Odinstalovat. Zde je seznam vypnutých modulů, které obsahují příkazy pro odstranění dat z databáze. Tedy nejenom tabulek, ale i případných proměnných a dalších údajů. Vyberte modul a spusťte jeho odinstalaci.

Smazání modulu ze serveru je až třetím krokem. Když jej jenom vypnete a smažete, o jeho data nepřijdete, jinými slovy jeho data v databázi zůstávají a musíte je mazat ručně.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru