Chybová zpráva při zapnutí modulu

Dobrý den,

po přidání modulu a jeho následném zapnutí v administraci se po příkazu Uložit nastavení objeví tato zpráva:

Warning: MySQL server has gone away query: INSERT INTO watchdog (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (1, 'php', '%message in %file on line %line.', 'a:4:{s:6:\"%error\";s:12:\"user warning\";s:8:\"%message\";s:2074622:\"MySQL server has gone away\nquery: UPDATE batch SET token = 'b7a8ed09bc567ec1a72538e34eae1c5d', batch = 'a:10:{s:4:\\"sets\\";a:1:{i:0;a:11:{s:7:\\"sandbox\\";a:0:{}s:7:\\"results\\";a:0:{}s:7:\\"success\\";b:0;s:10:\\"operations\\";a:3:{i:0;a:2:{i:0;s:27:\\"_l10n_update_batch_download\\";i:1;a:1:{i:0;O:8:\\"stdClass\\":17:{s:4:\\"name\\";s:19:\\"contact_form_blocks\\";s:4:\\"info\\";a:10:{s:4:\\"name\\";s:19:\\"Contact Form Blocks\\";s in C:\www\ledline-eshop\includes\database.mysqli.inc on line 128

Když se vrátím zpět a uložím znovu, vše proběhne normálně.

Můj dotaz: může to nějak narušit fungování modulu, potažmo celého systému? Dá se to nějak odstranit?

Předem dík za odpovědi.

Profile picture for user Jan Polzer

To vypadá na krátký interval pro uložení dat do databáze, nebo naopak na nějaké dlouhé ukládání. Každopádně z toho vyplývá, že při ukládání záznamu do watchdogu (nenaruší to celý web) spadl databázový server. Buď je to náhoda nebo vám prostě něco vytíží databázi.

návštěvník

Díky,

to mě uklidnilo. Btw. dnes jsem si koupil Vašich 333 tipů a triků pro D. - zatím jsem to jen prolistoval, ale už teď chválím. Odpadne mi mnoho dotazů  do této diskuze! :-)))

Už víte kdy bude na trhu kniha o Ubercart?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru