Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

Dobrý den,

v současné době se chystám přesunout všechny weby z Drupalu 6 na Drupal 7. Z toho důvodu jsem si vytvořil zkušební web na doméně www.hrotik.zupabudecska.cz. Vše funguje od první instalace dobře, jen pro čisté URL jsem musel upravit soubor .htaccess dle Vaší knihy. Jediný problém, který na který jsem narazil a neodkážu s ním hnout je nahrávání souborů a obrázků.

Vše mám nastaveno stejně jako na verzích s Drupalem 6, oprávnění cesty a podobně. Vždy když chci nahrát soubor vyskočí po chvilce následující hláška:

·         Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to access private://ikony/test.jpg ve funkci file_save_upload() (řádek: 1526 v souboru /data/www/virtuals/zupabudecska.cz/1sub/hrotik/includes/file.inc).

·         Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

Weby běží na hostingu od společnosti Cyberhost, zatím jsem s drupalem na tomto hostingu neměl žádný problém.

Děkuji za každou radu

Fórum: 

Reklama

Koukněte v administraci Drupalu 7 na Konfigurace > Média > Systém souborů, zda nehlásí problém se zápisem do některé ze složek.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Žádná hláška o problému. Dokonce pokud zadám neexistující adresář, Drupal si ho sám na webu vytvoří. Vše mám nastaveno stejně jako na funkčním Drupalu 6, akorát D7 je v podadresáři.

Zdravim,

 

tez jsem na to narazil -  tezko ric cim to je presne. Take jsem mel vsechno nastaveni dobre, opravneni v poradku a take nic. Takze jsem pouzil upravu dle

http://drupal.org/node/1099160

 

Tedy ten zminovany radek 1526 ze souboru includes/file.inc jsem zmenil z

<code>

  if (!move_uploaded_file($_FILES['files']['tmp_name'][$source], $file->uri))

</code>

na

<code>

  if (!move_uploaded_file($_FILES['files']['tmp_name'][$source], drupal_realpath($file->uri)))

</code>

 

TC

Přidat komentář