Chyba...

Dobrý den, mám jeden web s drupalem na freehostingu comehere, funguje výborně. Dnes jsem si registroval další subdobénu. Po nainstaliování (proběhne bez problému) mi Drupal stále vypisuje toto:

warning: fopen() [function.fopen]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 5500 is not allowed to access /tmp/filen5mjYS owned by uid 5005 in /home/www/cekuj.net/subdomeny/trapasy/includes/file.inc on line 764.
warning: fopen(/tmp/filen5mjYS) [function.fopen]: failed to open stream: Success in /home/www/cekuj.net/subdomeny/trapasy/includes/file.inc on line 764.
Soubor nelze vytvořit.

Vůbec nevím o co jde. Poradíte mi?
Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, jde o problém zápisu do složky tmp, Drupal k ní zřejmě nemá přístup. Zkontrolujte přes FTP klienta oprávnění.

návštěvník

Děkuji za radu, adresář tmp vůbec nebyl vytvořen, tak jsem ho vytvořil manuálně a přidělil patřičná práva. teď Drupal vypisuje toto:

Vybraný soubor /home/www/cekuj.net/subdomeny/trapasy/sites/default/files/tmp/fileXnuMJ0 nelze zkopírovat.
Vybraný soubor /home/www/cekuj.net/subdomeny/trapasy/sites/default/files/tmp/fileDxTonj nelze zkopírovat.

Přitom práva má...

práva mám nastaveny takto

sites 755
default 555
files 777
tmp 777

Profile picture for user Jan Polzer

Je v /sites/default/files soubor .htaccess? Jaký má obsah? Tip: v FTP si dejte zobrazit skryté soubory.

návštěvník

tak problém jsem něják vyřešil. Stáhl jsem znovu instalaci Drupalu, vyčistil DB a nainstaloval Drupal bez češtiny a web funguje... nevím proč, ale funguje

návštěvník

Mám ten stejný problém. Prostě bez češtiny v pohodě, ale s češtinou to dělá tuto chybu. Každý adresář nebo soubor, který vytvoří drupal sám, má oprávnění 755. Pokud je chci změnit, tak mi to nejde, musím jej nejdříve smazat a potom vytvořit se stejným názvem a přiřadit atributy 757 a jede to. Toto ovšem funguje pouze pro začátek. Pokud se mají např. měnit barvy tématu, tak to samozřejmě nefunguje, protože se vytvoří adresář s náhodným názvem a ten to oprávnění nemá. Když se mu přidělí a dá se uložit znovu, tak název je samozřejmě jiný, takže smůla.
Nevyřešil jsem to také.

Profile picture for user Jan Polzer

Ty práva jsou odvislý od toho, jak je nastavený server a jeho oprávnění k vytváření složek ze strany PHP.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru