Bloky v Drupalu 6

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se dvěma věcmi při práci s bloky v Drupal6:
1)v bloku bych potřeboval odkaz na jiné místo v internetu (na jiný web). V bloku by byly "obrázky"(např. maxiorel, seznam, google ... atd a po "poklikání" na ně by se otevřely příslušné nové stránky).

2)mám javascript na zobrazení jmenin ("Dnes má svátek....")a rád bych jej umístil do bloku. Zkusil jsem onen javascript vložit do bloku (formát vstupu: PHP code), ale namísto jednoho jména a bloku s rozumnou velikostí se mi vytvořil jeden hodně dlouhý blok ve kterém je vidět samotný skript. Asi dělám někde chybu. Existuje nějaký obecný návod na javascript a bloky v Drupalu?

Díky moc za pomoc

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Nevím, přesně, co potřebujete. HTML kód, kterým v bloku napíšete odkaz na nějaký web?

Co se týče JavaScriptu, s PHP Code by neměl být problém. Možná to máte jen špatně zadáno. Dejte odkaz, koukneme se.

návštěvník

Dobrý den,
ad1) Představa je taková, že v bloku bude logo(obrázek) např. maxiorla, seznamu, googlu...atd a po poklikání na ten "obrázek"(jpg nebo obdobné) de facto odkaz by se (asi nejlépe v novém okně popř. záložce) otevřela ona nová stránka. Na jednom webu který jsem dělal ve FrontPage jsem toto pořešil tak, že jsem k fotu v jpg přidal odkaz na jiný web. Nevím jestli to tak je správné a nevím, zda jde stejný "postup" použít i v případě bloku v Drupalu. Pokud ano, budu muset ony "obrázky" vložit do nějakého adresáře na serveru, poté je vložit do těla bloku a následně HTML kódem přidat odkaz?

ad2) JavaScript už jsem rozběhl. Mám zřejmě ne úplně dobře nastavené zobrazování TinyMCE a tak jsem vkládal onen javascript do těla bloku přes TinyMCE a to mi zřejmě udělalo někde nějakou paseku. Vypnul jsem TinyMCE, nakopíroval javascript, uložil blok, znovu zapnul TinyMCE a funguje.

Profile picture for user Jan Polzer

1 - pochopil jste správně. Obrázky dejte na server, vložte je do těla bloku a přidejte k nim odkaz. Jde to i vizuálně v TinyMCE.

2 - Fajn.

návštěvník

Nastavil jsem, funguje.
Děkuji

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru