Bloky v Drupalu 6

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se dvěma věcmi při práci s bloky v Drupal6:
1)v bloku bych potřeboval odkaz na jiné místo v internetu (na jiný web). V bloku by byly "obrázky"(např. maxiorel, seznam, google ... atd a po "poklikání" na ně by se otevřely příslušné nové stránky).

2)mám javascript na zobrazení jmenin ("Dnes má svátek....")a rád bych jej umístil do bloku. Zkusil jsem onen javascript vložit do bloku (formát vstupu: PHP code), ale namísto jednoho jména a bloku s rozumnou velikostí se mi vytvořil jeden hodně dlouhý blok ve kterém je vidět samotný skript. Asi dělám někde chybu. Existuje nějaký obecný návod na javascript a bloky v Drupalu?

Díky moc za pomoc

Fórum: 

Reklama

Dobrý den. Nevím, přesně, co potřebujete. HTML kód, kterým v bloku napíšete odkaz na nějaký web?

Co se týče JavaScriptu, s PHP Code by neměl být problém. Možná to máte jen špatně zadáno. Dejte odkaz, koukneme se.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,
ad1) Představa je taková, že v bloku bude logo(obrázek) např. maxiorla, seznamu, googlu...atd a po poklikání na ten "obrázek"(jpg nebo obdobné) de facto odkaz by se (asi nejlépe v novém okně popř. záložce) otevřela ona nová stránka. Na jednom webu který jsem dělal ve FrontPage jsem toto pořešil tak, že jsem k fotu v jpg přidal odkaz na jiný web. Nevím jestli to tak je správné a nevím, zda jde stejný "postup" použít i v případě bloku v Drupalu. Pokud ano, budu muset ony "obrázky" vložit do nějakého adresáře na serveru, poté je vložit do těla bloku a následně HTML kódem přidat odkaz?

ad2) JavaScript už jsem rozběhl. Mám zřejmě ne úplně dobře nastavené zobrazování TinyMCE a tak jsem vkládal onen javascript do těla bloku přes TinyMCE a to mi zřejmě udělalo někde nějakou paseku. Vypnul jsem TinyMCE, nakopíroval javascript, uložil blok, znovu zapnul TinyMCE a funguje.

1 - pochopil jste správně. Obrázky dejte na server, vložte je do těla bloku a přidejte k nim odkaz. Jde to i vizuálně v TinyMCE.

2 - Fajn.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nastavil jsem, funguje.
Děkuji

Přidat komentář