Blok jako úvod webu

Dobrý den,
chtěl bych zobrazit obsah bloku jako úvodník webu. Mám nastaveno, aby se ten blok zobrazoval jen na úvodní stránce, ale nedaří se mi ho dostat na první místo. Zobrazují se mi první články a pak až ten úvodník. Nevíte jak ho tam jednoduše dostat? Děkuji

Fórum: 

Reklama

Dobrý den. Zřejmě jste ten blok zařadil do regionu $content. Problém je v tom, že Drupal do tohoto regionu nejprve vypíše standardní obsah a až poté přidaný blok. Řešení by bylo takové:

Do page.tpl.php doplňte nad <?php print $content ?> něco jako <?php print $content_nahore; ?>.

Do nazevtematu.info doplňte

regions[header] = Hlavička
regions[content_nahore] = Obsah nahoře
regions[left] = Levý panel
regions[content] = Obsah
regions[right] = Pravý panel
regions[footer] = Patička

Jděte do správy témat a znovu uložte aktuální nastavení, aby se resetovalo nastavení šablon.

Nyní by ve správě bloků měl být vidět nový region Obsah nahoře. Do něj dejte ten svůj blok a uložte to.

Jediné případné riziko v návodu výše je, že tam nemám uvedeny všechny vaše stávající regiony. V takovém případě si je tam do seznamu v souboru *.info musíte dopsat, jinak by se některé bloky dočasně vypnuly. Pokud už v *.info máte seznam regionů uveden, tak tam jen doplňte ten řádek s regions[content_nahore] = Obsah nahoře.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Chtěl jsem se Vás zeptat zda musí být regions napsány tak jak se budou vyskytovat na webu, nebo mohou být i na přeskáčku napsány. Je v tom nějaké zásadní pravidlo.

Je to jedno. Pořadí zápisu ovlivní pouze to, v jakém pořadí se vám to pak zobrazí v nabídkách v administraci bloků. Na funkci to nemá vliv žádný.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář