Automatické zaradenie článku do kategórie

Dobrý deň,

pomocou Taxonomy som vytvoril web rozdelený na kategórie. Prispievateľ si pri písaní blog postu môže zvoliť, do ktorej kategórie daný blog post patrí.

Problém spočíva v tom, že každý prispievateľ má svoje  zameranie a prispieva iba do jednej kategórie a je mu zbytočné túto kategóriu zakaždým vyberať, keď pridáva svoj príspevok.

Existuje možnosť nejako automaticky zaraďovať články do kategórií za základe toho, ktorý používateľ článok pridal? Alebo aspoň taká možnosť, že by mu dropdown list s kategóriami zobrazil naposledy použitú voľbu a nemusel by zakaždým vyberať tú istú kategóriu?

Používam Drupal 6.

Ďakujem.

Profile picture for user Jan Polzer

Dneska jsem dělal něco podobného, ale v Drupalu 7 a s výběrem výchozího autora pro určitý typ obsahu. Tohle by mělo být stejné. Napište si modul, kde implementujete hook_form_alter() a změníte obsah příslušného políčka s výběrem kategorie při zobrazení editačního formuláře.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru