Automatické ořezávání obrázků

Dobrý den,
potřeboval bych udělat aby se obrázky při uploadu daly oříznout. Nejdříve jsem zkoušel ImageCache Crop, který jsem spojil s parametrem "Scale and Crop" (chtěl jsem docílit toho aby se obrázek zmenšil a oříznul na požadovanou velikost a pokud by uživatel nebyl spokojen, ořízl by obrázek pomocí IC Crop) S tím jsem ale neuspěl, poněvadž při spojení těchto dvou modulů se stalo to, když chtěl uživatel obrázek oříznout, objevily se okolo něj černé pruhy. Nebyly tam jen když oříznul obrázek od levého horního rohu. Tak jsem vyzkoušel modul ImageCrop, který ořezává obrázek již při uploadu ale s tím jsem narazil na dva problémy a to ten, že se mi nechce zobrazovat v náhledu. A dále jsem se chtěl zeptat, zda by se oříznutý obrázek nedal nějak propojit s celým obrázkem pomocí Lightbox2 (oříznutý obrázek by odkazovsl na původní neoříznutý, který je uložený na serveru) Děkuji za odpověď.

Profile picture for user Jan Polzer

Asi vám neporadím. Já totiž vždycky razil teorii, že pokud už je třeba obrázek ořezávaz, má se to udělat v klidu a pečlivě na počítači a ne v prohlížeči.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru