Aktualizace Drupal

Existuje modul pro šetrný upgrade na vyšší verzi Drupal? Podle knihy Drupal 7 na straně 407-409 je sice postup, ale neumím nastavit settings.php pro nastavení k existující databázi a také si nejsem jist, kde všude jsou další soubory/složky, které bych měl vložit zpět do aktualizovaného Drupal-u. Vím jen o vlastním téma vzhledu a dodatečně instalovaných modulech.

Děkuji za odpověď.

Fórum: 

Reklama

Co to je šetrný upgrade? Změna z Drupalu 6 na Drupal 7 je totiž dost výrazný zásah. Je to jako přesedlat do nového auta. Nastavení settings.php je v knize popsáno. Zachovat musíte složku se soubory (sites/default/files většinou), svoje téma nebo moduly musíte pro Drupal 7 upravit. Přijde na to, jaký web upgradujete.

Maxiorel trval řadu hodin, Crikvenica-Chorvatsko.cz byla za chvíli, protože tam byly jen standardní moduly i téma vzhledu dostupné pro D7.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Jedná se mi konkrétně upgrade z verze 7.7 na které jsem začal webové stránky stavět na nedávno příchozí verzi 7.8. Jedná se tedy obecně upgrade jen na úrovni v7.x.

Aha, Vy chcete update, ne upgrade. Jenom překopírujte všechno, kromě .htaccess a složky sites. Staré soubory nechejte přepsat a pak spusťte update.php.

Samozřejmě si dopředu raději udělejte zálohu celé souborové struktury a zálohu databáze.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za radu, je to velmi jednoduché...:-)

Přidat komentář