Aktualizace Drupal

Existuje modul pro šetrný upgrade na vyšší verzi Drupal? Podle knihy Drupal 7 na straně 407-409 je sice postup, ale neumím nastavit settings.php pro nastavení k existující databázi a také si nejsem jist, kde všude jsou další soubory/složky, které bych měl vložit zpět do aktualizovaného Drupal-u. Vím jen o vlastním téma vzhledu a dodatečně instalovaných modulech.

Děkuji za odpověď.

Profile picture for user Jan Polzer

Co to je šetrný upgrade? Změna z Drupalu 6 na Drupal 7 je totiž dost výrazný zásah. Je to jako přesedlat do nového auta. Nastavení settings.php je v knize popsáno. Zachovat musíte složku se soubory (sites/default/files většinou), svoje téma nebo moduly musíte pro Drupal 7 upravit. Přijde na to, jaký web upgradujete.

Maxiorel trval řadu hodin, Crikvenica-Chorvatsko.cz byla za chvíli, protože tam byly jen standardní moduly i téma vzhledu dostupné pro D7.

návštěvník

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Jedná se mi konkrétně upgrade z verze 7.7 na které jsem začal webové stránky stavět na nedávno příchozí verzi 7.8. Jedná se tedy obecně upgrade jen na úrovni v7.x.

Profile picture for user Jan Polzer

Aha, Vy chcete update, ne upgrade. Jenom překopírujte všechno, kromě .htaccess a složky sites. Staré soubory nechejte přepsat a pak spusťte update.php.

Samozřejmě si dopředu raději udělejte zálohu celé souborové struktury a zálohu databáze.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru