user:username a user:email

Zdravím,
potřeboval bych poradit,mám na webu formulář vytvořený jako nový content type, původně jsem ho tvořil pro anonymního uživatele, který položku email a jmeno publikujícho vyplnoval jako textové pole. Změnilo se mi zadání a uživatele se nyní musí authentifikovat pomocí LDAPu.
POtřeboval bych tedy upravit formulář tak, aby  se tam pole jméno publikujího a email automaticky doplnila a aby se použily hodnoty user:username a user:email.
Uměl by někdo poradit?

Diky

Profile picture for user Jan Polzer

To máte vytvořeno pomocí Form API? Pak stačí naplnit pro příslušná políčka #default_value. Pokud je to jakýkoli jiný formulář, pak můžete totéž udělat pomocí hook_form_alter(). Aktuálně přihlášeného uživatele dostanete po volání global $user;. Pak stačí vzít $user->name nebo $user->mail.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru