Správa bloků pro ne-admini

Potřeboval bych zařídit správu bloků tak, aby správce webu s daným oprávněním měl právo přidávat, měnit pozice, deaktivovat ty bloky, ke kterým dostane přístup. Důvod je takový, že chci umožnit správci vytvářet nové bloky a umísťovat je do povolených částí webu, ale s tím, že nebude mít šanci "pokazit" bloky, které jsou jen ve správě hlavního admina (usera-1) nebo jiných delegovaných k tomuto oprávnění. Díky za nápady, případně vaše řešení...

návštěvník

Navrhl by jste nějaké efektní řešení, tak aby správce mohl alespon z části zasahovat do bloků? Napadlo mě následující řešení: vytvořit typ obsahu (např. Obsah do bloku), tento obsah zobrazovat pomocí Views jako bloky (roztřídění do bloků podle kategorií - např. nahoře vlevo, dole vlevo atd.). Pozicování samotných bloků už je v roli usera-1. Blok se zobrazí, jen když má nějaký obsah. Ale jde mi o to, aby ten samotný obsah existoval jen v tom bloku a nebyl dostupný pod adresou www.mojedomena.cz/content/banner-partnera. Zkusil jsem to, že jsem dal typu obsahu "Obsah do bloku" defaultně vlastnost nepublikováno. Ale nepřijde mi to jako efektní řešení. Navíc když ten daný správce nemá právo měnit možnosti vydání obsahu, tak nevidí ten vložený obsah v trackeru, takže jej nemůže zpětně upravit. Máte za sebou už spoustu webů, a tak by mě zajímalo jaké dávate možnosti zákazníkům, aby si mohli přidat na web bloky typu "Odkazující obrázek na web partnera" apod. Ve své knize píšete, že na vkládání reklamy máme používat především bloky. Ale podle mého není bezpečné dát přístup ke správě všech bloků. Navíc ke vkládání např. banneru používám FCKeditor a přes něj pak tvořím odkaz - přijde mi to šílené, ale bohužel není k dispozici modul http://drupal.org/project/linkimagefield pro 6.x. Díky za reakci

Profile picture for user Jan Polzer

Já to řeším tak, že lidem, kteří mají s bloky šachovat, dám oprávnění Amdinistrace bloků. Pak to samozřejmě nemusí dělat jen user#1.

Proč vlastně toto nevyhovuje? Nedovedu si představit situaci, kdy by měl někdo pracovat s jedním blokem, ale už třeba ne s druhým.

návštěvník

S instalací dalších modulů přibývají aut. generované bloky a začíná to být nepřehledné. Když je povoleno více témat vzhledu, tak se zobrazují odkazy na jejich nastavení v záhlaví. Mně osobně to nevadí, jen nechci aby to působila zbytečně zmateně. Ale nakonec to tak asi budu muset udělat. Pokud povolím administraci bloků a přístup k administraci, tak se mi nedaří, aby se objevila položka "Bloky" v navigaci. Je nutné tvořit položku manuálně nebo nejlépe celý nový blok s navigací? Používám i modul Admin menu, i tam to není. Přes url http://DOMENA/admin/build/block/add to samozřejmě jde.

Profile picture for user Jan Polzer

Doporučuji někam ručně vložit odkaz na admin/build/block. U větších webů se většínou přikláním k tomu, aby se lidem nezobrazovala klasická navigace - blok generovaný Drupalem, ale aby se vytvořilo zcela nové menu.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru