Rychlý vývoj v PHP s Delphi for PHP

Společnost CodeGear (tedy vlastně odštěpek z Borlandu) konečně uvolnila nové vývojové prostředí pro tvorbu webových aplikací založených na PHP. V porovnání se Zend Studiem, které jsem tu zmiňoval nedávno, jde o zcela odlišný nástroj, který se soustředí navíc na jednoduchou tvorbu uživatelského vzhledu webu.

Snad nejpodobnější Delphi for PHP je Visual Web Developer od Microsoftu, který je ovšem zdarma. Na druhou stranu je určen především pro ASP.NET, zatímco Delphi for PHP vystihuje už ve svém názvu, komu je určeno. Obsahuje třídy PHP 5 – VCL for PHP, spousty DHTML efektů a hejblátek, celkem je k dispozici okolo padesátky komponent.

Podle ukázek, které CodeGear a český Borland nedávno předváděl v Praze, jde o schopný nástroj, který výrazně zjednodušuje nejen tvorbu „ksichtu“ webové aplikace. Mám nicméně obavy, že se Delphi for PHP chopí řada rádoby programátorů, kteří si to někde uwarezí, stáhnou přes torrent, zbastlí nějaký šílený web plný hejblátek a bez smysluplného obsahu, a nezapomenou se pochlubit, v čem svůj skvělý web vytvořili. Výsledkem by pak mohlo být odmítání Delphi for PHP ze strany zkušených vývojářů, kteří by si o něm udělali obrázek jen na základě výše zmíněného. Doufám, že se tak nestane.

Delphi for PHP obrazem

Pro ilustraci přikládám několik obrázků nového vývojového prostředí:
 
Delphi for PHP
 
Delphi for PHP nabízí příjemné vývojové prostředí pro rychlý vývoj webových aplikací v PHP
 
Delphi for PHP
 
K vytvoření aplikace používáte v Delphi for PHP sadu komponent sdružených do balíčků. Není problém vytvořit si vlastní komponenty, které budete používat.
 
Delphi for PHP
 
Delphi for PHP umožňují vývojáři díky vestavěnému správci databází snadné přesouvání dat a jejich propojování s webovou aplikací pomocí myši
 
Delphi for PHP
 
Delphi for PHP slibuje snadné přizpůsobení vývojového prostředí podle vašich představ
 
Za obrázky děkuji společnosti Borland, Česká republika.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru