Obrázky v článcích na maxiorel.cz

Zajímalo by mě, jakým způsobem máte na maxiorel.cz řešeno vkládání obrázků do článků. Vypadá to velice vychytaně. Používám FCKeditor a netuším jak docílit aby:
* Se obrázky třídily do složek dle měsíce, jako zde.
* Fungoval lightbox u každého vloženého obrázku.

Tuším, že se jedná o moduly Lightbox2 a File Upload Path, ale třeba je to jinak. Každopádně, kombinace s wysiwyg editorem (FCK) by byla úžasná.

Ve Vaší knize o dost problematické věci - vkládání obrázků v Drupalu - toto není, ale myslím, že před vydáním tu toto řešení použito ještě nebylo...

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím,
starší články to nemají. Vkládal jsem to normálně přes FCKeditor a IMCE.
Teď používám kombinaci modulů Lightbox, File Upload Path (jak jste správně poznal) a Inline. Ten vezme obrázky nahrané jako příloha článku a rozstrká je do textu, přičemž zároveň nastaví jejich provázanost s Lightboxem.
K tomu ještě používám Imagecache, který se stará o zmenšování obrázků na potřebnou velikost.
Máte pravdu, práce s obrázky, resp. vůbec s multimédii v Drupalu, by vydala na samostatnou knihu. Ve druhém vydání jsem alespoň přidal povídání o obrázcích a různých užitečných modulech pro práci s nimi v Drupalu 6.

V FCKeditoru lze Lightbox aktivovat tím, že k odkazu na větší obrázek doplníte rel="lightbox", pokud se nepletu.

návštěvník

Tak jsem to zkusil. Dostal jsem se k tomu, že mám modul Upload Path (to je doufám přesný název), modul inline - nastavený i ve filtrech. A tyto dva moduly spolu nekamarádí, když dám obrázky jako přílohu, tak se nic neděje :(.

Myslím, že tu máte dost ultimátní řešení, které by mohlo zajímat více lidí, a tak možná než mi tu odpovídat, by bylo lepší o tom napsat podrobnější článek.

Profile picture for user Jan Polzer

Do textu musíte zadat značky [inline:X] (X nahraďte pořadovým číslem připojeného obrázku) na místa, kde se má obrázek z přílohy vložit.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru