Kategorie, jak co nejlépe?

Zdravím, rád bych si nechal poradit jak co nejefektivněji udělat kategorie, aby se to dalo pak jednoduše a dobře třídit. Vysvětlím na příkladu, mám například inzerci, kde jsou různé kategorie jako například auto, moto, reality a každa z těchto kategorií by měla mít podkategorii prodám, koupím no a nějak by tam měla být umístěna i kategorie, kde budou kraje, okresy, města. Jak je to nejefektivnější, umístit to do jednoho slovníku nebo odděleně a nějak propojit. Děkuji moc za všechny rady.

návštěvník

Jo a ještě jsem zapomněl, že bych chtěl mít pak na úvodní straně zobrazený odkaz na každou kategorii z té inzerce v podobě obrázku a pak ke každému odkazu ještě pododkaz prodám, koupím. S tím, že počítám, že by tam ještě mohli být i články, které budou mít tytéž kategorie, ale už jen ty hlavní, auto, moto, reality, ... Jak tedy vyřešit něco takového, aby ta struktura co nejméně zpomalovala web?

Profile picture for user Jan Polzer

Asi bych to řešil několika Slovníky kategorií. Jeden na rubriku, druhý na typ (Koupím, Prodám), další třeba na místa prodeje.

návštěvník

Děkuji a ještě jeden dotaz, jak v tom případě ale rešit výpis dané kategorie, kdybych chtěl mít na hlavní stránce například odkazy na kategorie typu auto, pak auto prodám, auto koupím a která z možností bude méně náročná na dotazy do databáze a celkovou rychlost, udělat tedy odděleně všechny slovníky nebo to dát vše do jednoho velkého stromu?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru