Kategorie, jak co nejlépe?

Zdravím, rád bych si nechal poradit jak co nejefektivněji udělat kategorie, aby se to dalo pak jednoduše a dobře třídit. Vysvětlím na příkladu, mám například inzerci, kde jsou různé kategorie jako například auto, moto, reality a každa z těchto kategorií by měla mít podkategorii prodám, koupím no a nějak by tam měla být umístěna i kategorie, kde budou kraje, okresy, města. Jak je to nejefektivnější, umístit to do jednoho slovníku nebo odděleně a nějak propojit. Děkuji moc za všechny rady.

Fórum: 

Reklama

Jo a ještě jsem zapomněl, že bych chtěl mít pak na úvodní straně zobrazený odkaz na každou kategorii z té inzerce v podobě obrázku a pak ke každému odkazu ještě pododkaz prodám, koupím. S tím, že počítám, že by tam ještě mohli být i články, které budou mít tytéž kategorie, ale už jen ty hlavní, auto, moto, reality, ... Jak tedy vyřešit něco takového, aby ta struktura co nejméně zpomalovala web?

Asi bych to řešil několika Slovníky kategorií. Jeden na rubriku, druhý na typ (Koupím, Prodám), další třeba na místa prodeje.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji a ještě jeden dotaz, jak v tom případě ale rešit výpis dané kategorie, kdybych chtěl mít na hlavní stránce například odkazy na kategorie typu auto, pak auto prodám, auto koupím a která z možností bude méně náročná na dotazy do databáze a celkovou rychlost, udělat tedy odděleně všechny slovníky nebo to dát vše do jednoho velkého stromu?

Přidat komentář