Drupal - aktualizace 6.20 na 6.22

Aktualizoval jsem nové jádro Drupalu na 12 webech postupně a vše OK. Můj postup - smazal jsem celý obsah adresářů přes FTP. Nechal jsem jen adresář sites, soubor robots.txt a soubor .htaccess. Pak jsem tam nahrál všechny soubory a adresáře Drupal 6.22 krom těchto třech. Spustil update.php, pak cron.php, zaktualizoval všechny soubory překladu a OK. Třináctý web - neproběhne mi script update.php a tak jsem stále na výstražné hlášce o nutnosti aktualizovat z 6.20 na 6.22. Cron mi jde spustit bezproblému. Hledal jsem nějakou hlášku v záznamech logu, nic. Cron když proběhne je zde hláška zapsána - Běh cronu dokončen. Update.php také proběhne bez záseku, ale do logu se nic nezapíše. Připojil jsem se do databáze a nechal si zaškrtnout neoptimální tabulky. Ty jsou:
batch, cache, semaphore, sessions, watchdog. 
Dal jsem tabulky automaticky opravit. Jenže za chvíli jsou ty tabulky zpátky "konfliktní" Netuším jak mám dál postupovat.


Profile picture for user Jan Polzer

Hm. Nabízí Vám update.php aktualizaci těch tabulek nebo se tváří, že je vše v pořádku? Co přesně v tom update.php neproběhne? Měl by to napsat.

Profile picture for user vomi

Stejný problém se mi stal ještě na jednom webu. Cron proběhne každé tři hodiny OK. Když zavolám script update.php a tak jako vždy nevybírám žádné volitelné volby k auktualizaci modulů update proběhne, nic neudělá a ani se nezapíše do logu že update.php běželo. Když při update.php z rozbalovacích nabídek vyberu položky už průběh není naprázdno. Předpokládám že z číselných možností těch jednotlivých update nabídek (Select versions) mám vybírat čísla nejvyšší. Když jsem vybral System module verzi 6055 mám tady hlášky: 

 

  • user warning: Can't DROP 'src_language'; check that column/key exists query: ALTER TABLE drupal_url_alias DROP INDEX src_language in /storage/www1/zahradnictviloucky.com/www/includes/database.mysql-common.inc on line 457.
  • user warning: Can't DROP 'dst_language'; check that column/key exists query: ALTER TABLE drupal_url_alias DROP KEY dst_language in /storage/www1/zahradnictviloucky.com/www/includes/database.mysql-common.inc on line 426.
  • user warning: Duplicate key name 'src_language_pid' query: ALTER TABLE drupal_url_alias ADD INDEX src_language_pid (src, language, pid) in /storage/www1/zahradnictviloucky.com/www/includes/database.mysql-common.inc on line 443.
  • user warning: Duplicate key name 'dst_language_pid' query: ALTER TABLE drupal_url_alias ADD UNIQUE KEY dst_language_pid (dst, language, pid) in /storage/www1/zahradnictviloucky.com/www/includes/database.mysql-common.inc on line 412.

Jediné co jsem pochopil že jsou duplicitní tabulky, což netuším jakým postupem tento problém se řeší  bez podstaty smrti celého obsahu Drupalu.....

 

Profile picture for user vomi

další hláška:

 

The following queries were executedsystem moduleUpdate #6055

  • Failed: ALTER TABLE {url_alias} DROP INDEX src_language
  • Failed: ALTER TABLE {url_alias} DROP KEY dst_language
  • Failed: ALTER TABLE {url_alias} ADD INDEX src_language_pid (src, language, pid)
  • Failed: ALTER TABLE {url_alias} ADD UNIQUE KEY dst_language_pid (dst, language, pid)

Tyto hlášky jsou na webu kde obsah není zas tak rozsáhlý. NA druhém webu se stejným problémem běží e-shop Ubercart a to bych strávil celou svou "dobrovolnou" dovolenou kdybych něco pojebal. 

 

Profile picture for user vomi

na tomto webu jsem zjistil, že modul Localization update je přes FTP nahrán do adresáře sites/all/modules, ale v administraci/prvky webu/moduly jej nevidím. Doteď jsem jej používal dle rad na tomto webu. TAkže jej nemohu ani vypnout, ani odinstalovat. Pokud to udělal tento modul nevím jak ručné jej z databázových tabulek vyhodit aby mohl být znovu nainstalován a abych ty tabulky nepos....

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru