Databáze - nadměrná velikost

Dobrý den. Mám problém - nadměrná velikost databáze. Mám Drupal7. Vypnul jsem všechny možné logy aby se neukládaly. Když ručně vyprázním všechny tabulky cache během chvíle databáze zase naroste skoro na 1 GB což způsobuje problém u poskytovatele hostingu. Nadměrně mi stále roste tabulka cache_menu. Nebylo by nejrozumnější celý Drupal smazat, udělat čistou instalaci a nějakým způsobem naimportovat obsah? To jsem ještě nedělal a nevím zda to z Drupalu do Drupalu lze. Jedná se na mém webu o cca 1500 stránek obsahu, takže ručně je vkládat je nemožný úkol. Jedná se o web www.vendyatelier.cz. Má někdo podobný problém s nadměrnou velikostí databáze?

Fórum: 

Reklama

s cache_menu mám stále problémy. během malého okamžiku velikost databáze naroste do neskutečných velikostí. Stále nemůžu najít jak s tím bojovat. Když vyčistím cache tabulky je databáze velká 20 - 30 MB. A pak velmi rychle se naplní cache tabulky a je to v háji. Netuším proč se cach neodmazává. Mám to na více webech. Např. na Onebit mají sledování limitu. Nastavil jsem že při dosažení 70% limitu mi to má poslat e-mail. Mají limit 150 MB. Nárůst cach_menu je tak rychlý že mi to odstřihnou a ani se mi nestihne poslat poslat e-mail. Na solidním hostingu kde neodstřihnou databázi funguje přidání do cron.php drupal_flush_all_caches();. Jenže když odstřihnou databázi cron už se nespustí - je to mrtvý. Musím se připojit do php admina, vyprázdnit ručně cache tabulky a pak čekat až když resetují monitorování na hostingu kdy se na web mohu vůbec přihlásit. V lepším případě web běží a nejde se přihlásit jen do administrace. V horším mi na hostingu seknou celý web. Prosím, neví někdo jakým směrem se mám dát abych ten obrovský nárust cache omezil?

 

Použitá konfigurace modulů:

Drupal core 7.12

Chaos tool suite (ctools) 7.x-1.0

Colorbox 7.x-1.2

Date 7.x-2.2

FileField Sources 7.x-1.4

Google Analytics 7.x-1.2

Image Resize Filter 7.x-1.13

IMCE 7.x-1.5

Insert 7.x-1.1

Libraries API 7.x-1.0

Localization update 7.x-1.0-beta3

Pathauto 7.x-1.0

Scheduler 7.x-1.0

Site map 7.x-1.0

Site verification 7.x-1.0

Token 7.x-1.0-rc1

Transliteration 7.x-3.0

Video Embed Field 7.x-2.0-beta4

Views 7.x-3.3

Wysiwyg 7.x-2.1

 

Zkusil jsem odinstalovat:

XML sitemap 7.x-2.0-rc1

Podobné, jako na Maxiorlovi. Nic neobvyklého. Pomůže, když vypnete modul Sitemap?

Jaká je návštěvnost na tom webu?

Například multiweb extrapc.cnews.cz, extranotebook.cnews.cz, pcrady.cnews.cz, extrawindows.cnews.cz má nyní celkem asi 1GB databázi, přes 6 000 uzlů, docela velkou návštěvost a tabulka cache_menu má okolo 50 MB.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

návštěvnost na mém webu cca 150 návštěv denně. To si myslím že nemůže být zátěž. Už jsem zkoušel odinstalovat XML sitemap kterého jsem podezříval, ale žádná velká změna. Velká změna byla když jsem ve Views v pokročilých nastaveních nastavil mezipaměť na 5 minut. Generuji podle Vašeho návodu např statistiky za měsíc - oblíbenost atd. Web má databázi cca 32 MB pokud jsou tabulky cache prázdné a pokud jsem neměl v cron natvrdo dáno drupal_flush_all_caches rostly až do 1 GB kdy jsem je ručně vyprazdňoval. Zkusím odinstalovat Sitemap a budu sledovat zda cache_menu se sklidní.  Myslíte že pokud je to tento modul je lepší jej nepoužívat nebo jen došlo k nějaké kolizi? 

Po vysledování houpačky velikosti databáze po odinstalování modulu Sitemap dám vědět

Odinstaloval jsem Sitemap modul a sledoval jak se ten můj web www.vendyatelier.cz chová. Po vyprázdnění cache tabulek měla databáze 34,6 MB. Za jednu hodinu narostla na velikost 209 MB. Díval jsem se na cach_menu - je to asi 5000 řádků. Nastavil jsem si ať mi PHP adminovi ukáže stránku o 1000 řádcích a rozstránkoval mi to na 5 stránek. Nevím jak jinak se to jednoduše zjišťuje. V PHP adminovi mi ukazuje po hodině že cache_menu má 147 MB. Takže přidávám do cron.php parametr flush_all_caches  jinak to zase sestřelí na hostingu železo. Asi mám špatnou kombinaci modulů nebo nevím. Už se s tím peru třetí týden a nevím kde je chyba. Než jsem to dopsal má databáze 228 MB. 

Captcha tam asi nemáte, že? Podobný problém je popsán na http://drupal.org/node/1442746. Zkuste mrknout do hledání http://drupal.org/search/apachesolr_multisitesearch/cache_menu

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Na webu co jsem popisoval Capcha je. TAdy ty tabulky rostou před očima. Mám tam Capcha a Mollom. Zkusím Capcha odinstalovat, snad Mollom stejně dobře odrazí útoky spamovacích robotů. Píše mi to že Capcha zablokovalo za dobu co ji používám 13924 útoků. Ale bez Mollom byla průstřelná dost úspěšně. Zkusím ji na čas odinstalovat. NA druhém webu kde mám stejný problém, ale růst tabulek není tak rychlý Capchu nemám.

Vypnul jsem a přímo i odinstaloval modul Capcha. Vyprázdnil cache tabulky. Databáze byla 34,2 MB velká. Za půl hodiny narostla na velikost 192 MB. Capcha to nedělá ;(

Tak nevím. Pokud na něco přijdete, napište. Koukněte na drupal.org, viz odkaz výše. Děje se to více lidem.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

z mého pohledu to z 99% dělá modul Views. Dal jsem tam starší verzi a nárust tabulek byl zlomkový. Za tři hodiny bylůa databáze 200MB. S poslední verzí Views byl nárust 100MB cca 15 - 20 minut.

Pak je tedy otázka, co tam máte definována za pohledy, že menu tak roste. Někde zřejmě máte pohled reagující na nějakou dynamickou adresu, třeba node/číslouzlu/něco? Ale že by to rostlo až tak moc...

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář