Colorbox - Image field gallery

Dobrý den,
přecházím z D6 na D7 a řeším nastavení modulu Colorbax. V knize Drupal 7 jsem se dočetl, že pomocí nastavení Image field gallery můžu zobrazovat všechny obrázky na stránce a pokud bude tato volba potlačena, tak se bude otevírat vždy jeden obrázek. Jenže v Colorboxu 7.x-2.10, který mám nainstalovaný tato tabídka již není. Jak se to dá řešit?

Fórum: 

Reklama

Dobrý den. Pokud máte Colorbox nad nějakým políčkem s obrázky, pak tam máte v rozbalovačce Gallery volby jako jsou Per post gallery, Per page gallery, Per field in post gallery, Per field in page gallery atd. Názvy tedy vypovídají o tom, co se v Colorboxu bude zobrazovat. Galerie colorboxových obrázků v příspěvku, galerie z celé stránky, galerie z políčka v daném příspěvku, galerie z políčka v rámci celé stránky atd.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den pane Polzere a děkuji za rychlou odpověď, díky které jsem jeden z problémů velmi rychle vyřešil.
pro editaci článků a vkládání obrázků do těla textu používám CKEditor za pomoci IMCE, Image resize filter a Colorbox. A tady to nějak neumím vyřešit. Na stránku vložím několik obrázků různě do těla článku pomocí CKEditoru. Když kliknu na jeden z obrázků, tak se obrázek zvětší jak potřebuji, ale přechod na další obrázek nefunguje.

Zdravím, ano, tam je potřeba, aby Image Resize Filter doplňoval nejenom třídu colorbox, ale také nějaký atribut rel, pak to bude procházecí galerie. Za předpokladu, žeto máte ve formátu textu Full HTML, tak udělejte následující:

  1. Konfigurace > Vytváření obsahu > Formáty textu
  2. Dejte úpravu u Full HTML
  3. Pokud má zapnutý Image Resize Filter, vespod je jeho nastavení
  4. Je tam volba, If resized, add... U ní jsou dvě políčka
  5. Jako class vyplňte colorbox
  6. Jako rel dejte třeba gallery-node-content

To by mělo zabrat. Ale nejsem si teď jistý, jestli i na starý obsah nebo až na nový. Nechce se mi to zkoušet. Uvidíte.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý večer,
tak jsem to podle Vaší rady udělal a funguje to přesně jak potřebuji a to i na starý obsah.
Moc jste mě pomohl a proto velké díky. Jste zlatej

A ještě jedna maličkost, se kterou si nevím rady. V Colorboxu se nezobrazuje popisek. Okno při kliknutí na obrázek v textu se zvětší, po té předchozí úpravě můžu již prohlížet všechny obrázky na stránce, ale popisek na nich chybí. Je nějaké řešení?

A máte u obrázků vyplněný alt/title?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,
ano mám title vyplněné. Ke vkládání obrázků používám IMCE. Pokud vkládám obrázky do textu pomocí CKEditoru, tak se mě ty popisky v Colorboxu nezobrazují. Pokud však vložím obrázky pod text stránky a zobrazuji je formou galerie, tak tam popisky jsou.

Pokud je to třeba http://fotbalzabreh.cz/content/fk-sumperk-u19-sk-sulko-zabreh-11 tak tam popisek obrázku vyplněný nevidím.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář