Acquia Dev Desktop

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s Acquia Dev Desktop. Konkrétně by mě jde o to že když jsem na dev desktop nainstaloval novou instalaci drupalu tak se nainstalovala jako multisite, tzn. v sites se vytvořil nový adresář s nazvaný domena.localhost a v něm setings a files. 

Dá se to nainstalovat do adresáře default jako při standardní instalaci?

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Zkušenosti s Acquia Dev Desktop mám jen ty nejlepší. Na Macu to používám denně, stejně jako na kurzech pro Drupal v Gopasu. Pokud chcete přidat nový web, ale nemít jej jako multisite v původní instalaci, nepoužívejte tlačítko New. Místo toho si někam do složky nakopírujte čistou instalaci Drupalu, v Acquia Dev Desktopu přidejte jakoby existující web tlačíkem Import a řekněte, že se přejete vytvořit novou databázi. Tím pádem se Vám do Dev Desktopu nainstaluje oddělená instalace Drupalu se svou vlasní souborovou strukturou.

návštěvník

Díky za odpověď,

ještě bych se chtěl v této souvislosti zeptat na toto:

- Je ten postup stejný i v případě že chci do Acquia Dev Desktop nainstalovat už funkční web?
- Můžu na jeden počítač nainstalovat Acquia Dev Desktop pro D6 i pro D7?

- Všiml jsem si že součástí Acquia Dev Desktop je i Drush, dá se to nějak jednoduše spustit a nebo je to potřeba nějak složitě nastavovat?

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Ano, při importu již existujícího webu postupjtete podobně, jen si zakliknete, že chcete importovat dump existující databáze.

D6 a D7 v jednom Acquia Dev Desktopu - ano, jede to bez problémů. Využívám to při testování upgradů webů z Drupalu 6 na Drupal 7.

Drush - netuším, zatím jsem jej nepoužíval.

návštěvník

První otázka...

Existuje nějaký způsob jak nastavit Acquia Dev Desktop aby v adrese "domény" nezobrazoval  localhos a číslo portu, ale nějakou skutečnou adresu? Např. v XAMPP mám běžně adresu jako "něco.loc" (jako lokální) nebo "něco.dev" (jako vývojová). V Acquia Dev Desktop se mi to nedaří vůbec vyšpekulovat.

Druhá otázka... 

Acquia Dev Desktop mi navíc dělá trošku jinou strukturu složek v drupalí složce sites.
Prostě mi vytvoří podsložku s názvem domény (drupal.dev) a já netuším proč…

\sites\drupal.dev\files\
\sites\drupal.dev\settings.php

místo obvyklé:
\sites\default\files\
\sites\default\settings.php

 Nějaký nápad.

Profile picture for user Jan Polzer

Jasně. V editaci webu přidaného do Acquia Dev Desktopu jen změňte localhost na název skutečné domény. Dev Desktop to pak zapíše do hosts vašeho operačního systému. Musíte s tím tedy počítat a poté, co budete chtít web na dané doméně načítat z internetu, odstranit tento záznam z Dev Desktop, přejmenovat to nebo zeditovat soubor hosts.

Ke druhé otázce - ignorujte to :-) sites/all/modules nebo sites/default/files je stále dostupné a funkční. Až prostě budete web kopírovat na internet, použijete obvyklé složky a obráceně, na lokále necháte to \sites\drupal.dev\settings.php jenom pro načítání konfigurace, data tam ukládat nebudete.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru