Acquia Dev Desktop

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s Acquia Dev Desktop. Konkrétně by mě jde o to že když jsem na dev desktop nainstaloval novou instalaci drupalu tak se nainstalovala jako multisite, tzn. v sites se vytvořil nový adresář s nazvaný domena.localhost a v něm setings a files. 

Dá se to nainstalovat do adresáře default jako při standardní instalaci?

Díky

Fórum: 

Reklama

Zkušenosti s Acquia Dev Desktop mám jen ty nejlepší. Na Macu to používám denně, stejně jako na kurzech pro Drupal v Gopasu. Pokud chcete přidat nový web, ale nemít jej jako multisite v původní instalaci, nepoužívejte tlačítko New. Místo toho si někam do složky nakopírujte čistou instalaci Drupalu, v Acquia Dev Desktopu přidejte jakoby existující web tlačíkem Import a řekněte, že se přejete vytvořit novou databázi. Tím pádem se Vám do Dev Desktopu nainstaluje oddělená instalace Drupalu se svou vlasní souborovou strukturou.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky za odpověď,

ještě bych se chtěl v této souvislosti zeptat na toto:

- Je ten postup stejný i v případě že chci do Acquia Dev Desktop nainstalovat už funkční web?
- Můžu na jeden počítač nainstalovat Acquia Dev Desktop pro D6 i pro D7?

- Všiml jsem si že součástí Acquia Dev Desktop je i Drush, dá se to nějak jednoduše spustit a nebo je to potřeba nějak složitě nastavovat?

Díky

Ano, při importu již existujícího webu postupjtete podobně, jen si zakliknete, že chcete importovat dump existující databáze.

D6 a D7 v jednom Acquia Dev Desktopu - ano, jede to bez problémů. Využívám to při testování upgradů webů z Drupalu 6 na Drupal 7.

Drush - netuším, zatím jsem jej nepoužíval.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

První otázka...

Existuje nějaký způsob jak nastavit Acquia Dev Desktop aby v adrese "domény" nezobrazoval  localhos a číslo portu, ale nějakou skutečnou adresu? Např. v XAMPP mám běžně adresu jako "něco.loc" (jako lokální) nebo "něco.dev" (jako vývojová). V Acquia Dev Desktop se mi to nedaří vůbec vyšpekulovat.

Druhá otázka... 

Acquia Dev Desktop mi navíc dělá trošku jinou strukturu složek v drupalí složce sites.
Prostě mi vytvoří podsložku s názvem domény (drupal.dev) a já netuším proč…

\sites\drupal.dev\files\
\sites\drupal.dev\settings.php

místo obvyklé:
\sites\default\files\
\sites\default\settings.php

 Nějaký nápad.

Jasně. V editaci webu přidaného do Acquia Dev Desktopu jen změňte localhost na název skutečné domény. Dev Desktop to pak zapíše do hosts vašeho operačního systému. Musíte s tím tedy počítat a poté, co budete chtít web na dané doméně načítat z internetu, odstranit tento záznam z Dev Desktop, přejmenovat to nebo zeditovat soubor hosts.

Ke druhé otázce - ignorujte to :-) sites/all/modules nebo sites/default/files je stále dostupné a funkční. Až prostě budete web kopírovat na internet, použijete obvyklé složky a obráceně, na lokále necháte to \sites\drupal.dev\settings.php jenom pro načítání konfigurace, data tam ukládat nebudete.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář