Zvýší odměny Google za nalezené bugy bezpečnost uživatelů před hackery?

Některé z firem nabízí poslední dobou odměny "hodným" hackerům za nalezené bugy, přesto to ale ještě příliš uživatele před nebezpečím zneužití bugů nechrání.
reklama

Google Chromium nabízí všem lovcům bugů odměnu za nalezení každého až 1 337 USD. Musí však chybu nalézt před tím, nežli se z dané verze stane veřejná. Talentovaným hackerům je tak dán prostor k tomu, nasměrovat svoje úsilí správným směrem.

Google Chrome je komplexní projekt, takže není divu, že se v něm objevuje řada bugů. Verze 3.x měla jen za 4 měsíce na 16 nových. Malér ovšem je, že za chyby platí jen málo firem a to navíc ještě nedostatečně atraktivně. Hackerská elita se tak shoduje v názoru, že jsou podobné ceny pod jejich úroveň. Hledání chyb tak obvykle zláká jen nějaké studenty v rámci přivýdělku, ale s těmi opravdu elitními padouchy nijak nehne.

Zdroj: InfoWorld Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru