Zscaler: 1 z 5 webových stránek je nebezpečná nebo podezřelá

Podle společnosti Zscaler je velká většina webových stránek na internetu bezpečná, avšak jedna z pěti je ohodnocována buďto jako nebezpečná nebo podezřelá.
reklama

Kolik je na internetu nebezpečných webových stránek nebudeme nikdy přesně vědět. Podle nového odhadu je 1 z 10 webových stránek nebezpečná a 1 z 10 podezřelá. Zscaler data získal díky svému novému nástroji Zulu, která na vybrané URL provádí testy. Ty následně vyhodnotí a stránku oboduje na 0 až 100 bodů. Mezi 0 až 49 body je stránka vyhodnocena jako způsobilá, mezi 50 a 74 body jako podezřelá a nad 75 bodů jako nebezpečná.

Zscaler pomocí svého nástroje otestoval 27 000 URL, z nichž 81 % dostalo 0 až 49 bodů, 9.5 % 50 až 74 bodů a 9.5 % nad 75 bodů. Tato čísla se samozřejmě budou lišit podle vybraného vzorku testovaných webových stránek - 27 000 webů je však už úctyhodný testbank. Zulu můžete bez problémů vyzkoušet i na své webové stránce.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru