Zoner Photo Studio X zima 2017: HEIF a snazší retuše

Zhruba rok a dva měsíce po přechodu na systém předplatného představuje Zoner Photo Studio X další várku novinek. Ta po čtvrt roce od předchozích vylepšení přichází s plnou podporou formátu HEIF a vylepšenými nástroji pro retušování fotografií.
reklama

Zoner podporu formátu HEIF oznámil již v létě. Vzhledem k tomu, jak byla implementována v samotných Windows, přichází plná podpora v Zoner Photo Studiu X až nyní. Aplikace je i tak prvním softwarem pro Windows, který s HEIF plně pracuje i co se ukládání týče.

ZPS X zimní aktualizace 2017

Na představení pro novináře zaznělo, že je třeba mít aktualizované Windows 10 s Fall Creators Update a funkci označenou zatím jako experimentální zapnout v programu pomocí Možnosti > Pokročilé. Pokud se nechytí, je třeba v prohlížeči Edge přehrát jakékoli video s H.265 a poté volbu v ZPS X zapnout znovu.

Jako výchozí není aktivní proto, že tvůrci plně nedůvěřují tomu, že v HEIF ještě nedojde k nějakým úpravám. Zmíněna byla odlišná implementace ze strany Microsoftu po poslední velké aktualizaci Windows. A nechtějí úplně riskovat, že si uživatelé převedou svůj archiv do sice úspornějšího a rychlejšího formátu, ale měli by následně problémy s jeho zobrazením.

ZPS X zimní aktualizace 2017

Lepší retuše

Modul Vyvolat nově disponuje dvěma výbornými štětcovými nástroji. Vyhlazovací štětec a Klonování struktury používají techniku frequency separation známou z Photoshopu, v ZPS X ovšem coby nedestruktivní úpravu. S vyhlazovacím štětcem upravíte portréty, srovnáte v nich barevné tóny při zachování struktury. Naopak Klonování struktury nepřenese barvu, ale jen strukturu nabraného vzorku. Hodí se třeba na odstraňování vlasů z obličeje.

ZPS X zimní aktualizace 2017

Další funkce nového Zoner Photo Studio X zahrnují Polarizaci coby náhradu klasického polarizačního filtru před objektivem. Používáte-li ZPS X k objednávání výtisků, možná vás potěší možnost volné úpravy připravených šablon.

Zrychlila se práce s náhledy díky chytrému cacheování, rychlejší jsou i masky. Novou aktualizaci Zoner Photo Studio X si opět můžete vyzkoušet na 10 dní zcela zdarma.

Jak úspěšný je model s předplatným?

Na tiskovce zazněla také informace srovnávající nákupy s ročními aktualizacemi oproti současnému modelu předplatného s několika aktualizacemi ročně. 9 z 10 uživatelů své předplatné po roce používání ZPS X obnovilo.

Novou verzi Zoner Photo Studio X si stáhnete z webu www.zoner.cz nebo prostřednictvím aktualizace v programu. Detaily k poslední aktualizaci najdete na stránce ZPS X zimní aktualizace 2017.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru