Značku McAfee nahradí Intel Security

Intel minulý týden uvedl, že ukončí fungování značky McAfee a bezpečnostní produkty a služby pod ní distribuované začne prodávat pod novou značkou.

Reklama

Intel má v plánu kromě standardních řešení McAfee začít nabízet také bezplatný bezpečnostní software pro uživatele mobilních operačních systémů Android, iOS a dalších. Společnost to oznámila na veletrhu CES. McAfee je jedna z nejstarších značek v oblasti počítačové bezpečnosti - založena byla v roce 1987 a nikdy nezměnila svůj název. V tomto roce však všechna její řešení přejdou pod značku Intel Security. Nová značka od Intelu si zachová design loga McAfee. "Jedním z důvodů je, že mimo spojené státy není McAfee tak dobře známé, avšak Intel je znám po celém světě," uvedl Mike Fey z McAfee.

Intel koupil McAfee v roce 2010 za 7,7 miliard dolarů, akvizice byla dokončena v únoru 2011. Frey popřel, že změna jména má co dočinění s nedávným chováním Johna McAfeeho, kterého policie v Belize vyslýchala kvůli smrti jeho souseda. V minulém roce pak McAfee zveřejnil video, v němž software nesoucí jeho jméno haní. Po oznámení Intelu John McAfee pouze na svém Twitteru uvedl: "Děkuji vám ! Děkuji!"

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář