Změní nová technologie Opera Unite web?

Společnost Opera dnes přidala jedno želízko do ohně - ohlásila technologii Opera Unite. Ta má potenciál z každého klienta udělat webový server.
reklama

Důvod, proč tak učinila, je samozřejmý - boj o zákazníka. Díky Opera Unite totiž budou moci i běžní uživatelé PC sdílet obsah ze svých vlastních desktopů. Namísto konkurování cloud-službám, jež jsou dnes tak populární, chce k věci Opera přistupovat zkrátka trochu jinak.

Někteří mají za to, že Opera vrací věci do starých dobrých internetových časů: Každý provozoval vlastní hostitelské zařízení na vlastním hardwaru a s vlastními aplikacemi - to vše zpřístupněno skrze libovolný browser.

Veškerá zmíněná funkcionalita se má objevit v nejbliží době jako součást prohlížeče Opera (toho času je k dispozici ve své beta-verzi). Již existuje i několik demonstračních aplikací, na nichž Opera předvádí, co by časem ráda viděla jako standardní. Jako první se nabízí kupříkladu sdílení souborů - postačí jen zvolit soubory, u nichž chceme, aby je svět viděl, klikneme a je to... !

Zdroj: The Register.

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru