Změní nová technologie Opera Unite web?

Společnost Opera dnes přidala jedno želízko do ohně - ohlásila technologii Opera Unite. Ta má potenciál z každého klienta udělat webový server.

Reklama

Důvod, proč tak učinila, je samozřejmý - boj o zákazníka. Díky Opera Unite totiž budou moci i běžní uživatelé PC sdílet obsah ze svých vlastních desktopů. Namísto konkurování cloud-službám, jež jsou dnes tak populární, chce k věci Opera přistupovat zkrátka trochu jinak.

Někteří mají za to, že Opera vrací věci do starých dobrých internetových časů: Každý provozoval vlastní hostitelské zařízení na vlastním hardwaru a s vlastními aplikacemi - to vše zpřístupněno skrze libovolný browser.

Veškerá zmíněná funkcionalita se má objevit v nejbliží době jako součást prohlížeče Opera (toho času je k dispozici ve své beta-verzi). Již existuje i několik demonstračních aplikací, na nichž Opera předvádí, co by časem ráda viděla jako standardní. Jako první se nabízí kupříkladu sdílení souborů - postačí jen zvolit soubory, u nichž chceme, aby je svět viděl, klikneme a je to… !

Zdroj: The Register.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář