Změna designu Maxiorel.cz

Aktualizováno: Jak jste se mohli dočíst na Facebooku, Maxiorel.cz dostane novou grafiku. Ten čas právě nastal. protože nechci, abyste přišli o přístup k článkům, proběhne tato změna bez vypnutí webu.
reklama

Jakmile bude změna tváře webu dokončena, doplním informace do této zprávičky.

Aktualizováno 4. 12. 2009 23:11: Převod Maxiorla na nové téma redakčního systému Drupal je hotovo. O zbytek nyní poprosím vás, čtenáře tohoto webu. Najdete-li jakýkoli problém s funkčností nebo špatným zobrazení v některém webovém prohlížeči, napište prosím poznámku do komentáře k tomuto příspěvku.

V tuto chvíli vím o několika problémech se zobrazováním v Internet Exploreru 6. Dobrá zpráva je, že v grafika je v tomto prohlížeči jen mírně posunutá, nedochází tak k rozsypání layoutu, jako u předchozího designu.

Rovněž uvítám vaše postřehy k nové grafice. Jejím autorem je Radek Martinec, nakódování do podoby drupalovské šablony jsem zařídil sám. Jak se vám líbí? Je web nyní čitelnější? Všimli jste si, že zmizelo několik reklamních ploch?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Je toto správné zobrazení? Ta hlavička mi přijde taková divná... Používám Firefox 3.5.5.

Profile picture for user Jan Polzer

Není, ale myslím, že v tomto případě to má na svědomí AdBlock ve Vašem prohlížeči. Trefil jsem se?

návštěvník

Nový design vypadá vcelku dobře. Sice trochu nezvyk oproti tomu již zažitému, ale oproti některým jiným webům si myslím, že tady se ten přechod zdařil a web je přehledný a nepřeplácaný. Jen bych možná trochu oddělil ten obsah od pozadí - třeba obalil ten hlavní sloupec s obsahem nějakým stínem. Ale zřejmě to byl takto záměr. A možná bych místo té bílé barvy dal nějakou světlě šedou, aby to při dešlím čtení nebylo toliko namáhavé pro oči. Ale jinak chválím ;).

Profile picture for user Jan Polzer

Ano, bílá plocha bez dělení byl záměr. Chce to zvyk, taky jsem s tím měl nejprve problém. Jen přemýšlím, jestli někde není až moc té oranžové.

návštěvník

Té oranžové se mi zdá hodně, ještě když jsou odkazy podtržené. Ve Firebugu jsem si zkusil přehodit barvu na #0066CC (barva odkazů AdSense) a bez underline, pro mé oči to bylo příjemnější. Ale tu oranžovou bych nechal třeba pro jméno autora.

Text s 15 px se mi zdá příliš velký, ale asi bych si zvykl. Možná bych ale ocenil trošku viditelnější oddělení boxů vpravo. Zdá se mi, že toho textu je u sebe až příliš a opticky nevnímám oddělení obsahu a té pravé strany.

návštěvník

Hlásím zřejměm chybu. Pokusil jsem se hlasovat v anketě (jako přihlášený uživatel) a po kliknutí na "Hlasovat" se dostanu na stránku chyba validace, Unsubscribe? Tato akce nejde zrušit...

Profile picture for user Jan Polzer

To byl spíš nějaký momentální renonc Drupalu. Já to vyzkoušel hned teď a zdá se to v pohodě.

návštěvník

Je toto správné zobrazení? Ta hlavička mi přijde taková divná... Používám Firefox 3.5.5.

návštěvník

Pěkný příjemný vzhled, oranžová jena zbalibroném monitoru taková drobet ostřejší ale co, každému se líbí něco jiného

návštěvník

píšu jak čuňátko, pardon =)

návštěvník

Hlásím chybu, viz .
adsense je agresivnější než je třeba, na rubriku hardware nejde najet.

návštěvník

tak prvni pokus nevyšel. http://h.imagehost.org/view/0285/Bez_n_zvu

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru