Zločinci jsou příliš líní šifrovat

Dlouho předpovídané využívání silného šifrování dat zločinci, tak obávané všemi vládními úřady, zřejmě nikdy nepropukne v plné síle.
reklama

Jistý pan Mark Stokes, hlava DEFS (Metropolitan Police's Digital and Electronic Forensic Services v Londýně) sdělil, že „doslova hrstka“ ze všech tisíců digitálních zařízení, které ročně projdou jeho kanceláří je nějak šifrovaná. O to více to překvapí v době, kdy jsou dostupné vynikající programy typu TrueCrypt zvládající šifrování i celé partition při bootování, vytváření falešných disků a podobné vymoženosti.

Dokonce i zločinci vyloženě digitálního rázu často propadnou chybnému dojmu „Mě nikdy nechytí“ a nechávají data běžně dostupná na disku. Důvod proč tomu tak je, je poměrně zřejmý – lidé jsou nadmíru líná stvoření a jak vidno, zločince naštěstí nevyjímaje. Psát denně heslo nebo si jej nedejbože pamatovat v bezpečné délce desítek znaků je pro ně natolik otravné, že se k tomu zkrátka nepřinutí.

Mimochodem, i pokud máte na disku porno se svojí předchozí přítelkyní a jste zkrátka jen vystresovaný, pořád máte v Londýně smůlu, jelikož dle „Part III of the Regulation of Investigatory Powers Act (RIPA)“ z roku 2007 má vyšetřovatel právo požadovat přístupová hesla od podezřelých pod pohrůžkou 5 let nepodmíněně v případě mlčení.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru