Ze Symbian OS je open-source

Jeden z nejpopulárnějších mobilních operačních systémů známý jako Symbian OS se právě stal za souhlasu organizace nad ním bdící kompletně otevřeným.
reklama

Proč spolek Symbian Foundation zvolil tuto strategii, je jistě jasné. Po zvážení otevřenosti konkurenčního Google Android OS bylo zřejmé, že jejich vlastní OS je v nevýhodě, což se SF snaží redukovat tím, že z něj rovněž udělala open-source. Od kroku si SF slibuje zejména posílení pozic Symbianu v USA, kde má i přes svoje světové úspěchy (a Evropu z nich přirozeně nevyjímaje) stále pozici jakéhosi exotického outsidera - něco jako je pro nás RIM BlackBerry.

Na světě je toho času na 330 milionů zařízení běžících na Symbian OS a jejich počet se má dle prognóz spolku ještě razantně zvýšit. Jak se dalo předpokládat, z celého procesu je zdaleka nejšťastnější open-source komunita, což neopomněla zdůraznit v řadě tiskových zpráv a na četných blozích.

Zdroj: PC Mag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru