Zdrojový kód Symbianu je volně dostupný

Finská společnost Nokia oznámila, že zpřístupnila zdrojový kód poslední verze operačního systému Symbian.
reklama

Podle oficiálního prohlášení firma "tvrdě pracovala" na soupisu všech materiálů ohledně Symbianu a nahrála téměř všechen zdrojový kód na collab.symbian.nokia.com. Zbývajících několik souborů, nástrojů a dokumentů bude na tuto adresu nahráno během příštích několika týdnů. Na výše uvedeném webu je nyní k nalezení zdrojový kód Symbianu, vývojářské nástroje, dokumenty a další podpůrné materiály. Jak jsme uvedli dříve v tomto týdnu, Nokia vydala oficiální prohlášení, podle kterého se Symbianem skončí během pár let.

Nové verze Symbianu již také nebudou označovány čísly a nebudou vydávány žádné buildy - operační systém bude místo toho průběžně aktualizován, stejně jako jeho vývojářské nástroje. I když Nokia chce co nejdříve začít vydávat chytré mobilní telefony postavené na platformě Windows Phone, má finská společnost stále ještě v plánu prodat minimálně sto padesát milionů telefonů se Symbianem. Podle analytiků je v současné době na světě více než dvě stě milionů telefonů s tímto mobilním systémem.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru