Zdrojový kód Androidu 3.0 vydán zatím nebude

Google se bojí, že by vývojáři jeho Android 3.0 určený pro tablety zpřístupnili pro chytré telefony, proto jej zatím nezveřejní. 
reklama

Na rozdíl od svých konkurentů Google zdrojový kód svého operačního systému Android pravidelně zveřejňuje. Kdokoli si jej může stáhnout, upravit a nahrát na své zařízení. Tentokrát se však Google rozhodl zveřejnění kódu Androidu 3.0 oddálit. Podle Andyho Rubina z Googlu to má jeden hlavní důvod. "Pokud bychom kód nyní odhalili, nemohli bychom vývojářům zabránit, aby software dali na telefony, což by mohlo způsobit spoustu problémů," řekl Rubin s tím, že Google vůbec netuší, zda by Android 3.0 (určený pro tablety) na telefonech vůbec fungoval. "Android je však stále open-source projekt, v tom se nic nemění," dodal Rubin.

Podle Rubina zdrojový kód vydán bude, avšak až poté, co ho Google otestuje i na jiných zařízeních. Google však jedním dechem dodává, že tablety s Androidem 3.0 se budou prodávat podle plánu, pouze nyní nebude zpřístupněn zdrojový kód systému pro programátory, výrobce hardwaru ani komunitu. Společnost se tak snaží zabránit problému, který potkal předchozí verzi Androidu: OS se dostal na zařízení, na která nepatřil a Google potom v očích uživatelů nevypadal dobře.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru