Zdrojový kód Androidu 3.0 vydán zatím nebude

Google se bojí, že by vývojáři jeho Android 3.0 určený pro tablety zpřístupnili pro chytré telefony, proto jej zatím nezveřejní. 

Reklama

Na rozdíl od svých konkurentů Google zdrojový kód svého operačního systému Android pravidelně zveřejňuje. Kdokoli si jej může stáhnout, upravit a nahrát na své zařízení. Tentokrát se však Google rozhodl zveřejnění kódu Androidu 3.0 oddálit. Podle Andyho Rubina z Googlu to má jeden hlavní důvod. “Pokud bychom kód nyní odhalili, nemohli bychom vývojářům zabránit, aby software dali na telefony, což by mohlo způsobit spoustu problémů,” řekl Rubin s tím, že Google vůbec netuší, zda by Android 3.0 (určený pro tablety) na telefonech vůbec fungoval. “Android je však stále open-source projekt, v tom se nic nemění,” dodal Rubin.

Podle Rubina zdrojový kód vydán bude, avšak až poté, co ho Google otestuje i na jiných zařízeních. Google však jedním dechem dodává, že tablety s Androidem 3.0 se budou prodávat podle plánu, pouze nyní nebude zpřístupněn zdrojový kód systému pro programátory, výrobce hardwaru ani komunitu. Společnost se tak snaží zabránit problému, který potkal předchozí verzi Androidu: OS se dostal na zařízení, na která nepatřil a Google potom v očích uživatelů nevypadal dobře.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář